Наоми Осака започна с победа защитата на титлата си на Откритото първенство на Австралия, след като надделя без особени проблеми над чехкинята Мари Бузкова след 6:2, 6:4.

Срещата между двете приключи за час и 22 минути игра, а японката се представи на доста добро ниво. В първия сет Осака проби в петия и седмия гейм и успя да си спечели всяко едно от своите подавания, за да дръпне със сет аванс в резултата.

Във втория сет обаче имаше лека драма и Бузкова успя да пробие в шестия гейм и да поведе с 4:2, информира tennis.bg.

Осака обаче върна моментално пробива и след това успя да изравни геймовете преди да пробие решително за 5:4 и след това да си вземе най-важното подаване. Във втория кръг японката ще срещне Шуай Джън или Ана Калинская.