Хюн Мин Сон отбеляза един от головете на сезона във Висшата лига, а Тотнъм отнесе Бърнли с 5:0, за да запише 4-а победа в 5 мача след идването на Жозе Моуриньо.

Кореецът овладя топката на границата на собственото си наказателно поле, тръгна напред, постепено набирайки скорост, след което се измъкна сам срещу вратаря и отбеляза за 3:0.

Преди това Хари Кейн откри още в 4-ата минута след мощен изстрел, а Лукас Моура бе направил 2:0 в 9-ата, разписвайки се след добавка отблизо.

След почивката отново Кейн реализира с прецизен шут, а Муса Сисоко оформи крайното 5:0, след което Шпорите се доближиха на 6 точки от Топ 4.

Голът на Сон обаче бе този, който дълго ще се помни, а попадението му бе сравнено с онова на Роналдо от 1996-а година за Барселона срещу Компостела. Лукас Моура пък нарече съотборника си Сон-алдо.

От идването на Моуриньо кореецът има 2 гола и 5 асистенции и е ключова фигура за състава на Тотнъм.