Тотнъм потрепери, но все пак надви последния Норич с 2:1, за да спре серията си от 4 поредни мача без успех в първенството. Юго Лорис се завърна на вратата на домакините след 3 месеца и половина отсъствие поради травма.

В 38-ата минута Серж Орие достави отлична топката пред вратата, където тя бе засечена от Деле Али, който отбеляза първия гол за Шпорите през 2020-а.

Лондончани доминараха до почивката, но след нея Канарчетата се подобриха и създадоха редица ситуации, като в крайна сметка изравниха. Сесеньон направи събори Аарънс в наказателното поле и Теему Пуки не сбърка при дузпата.

Домакините изглеждаха шокирани и играта им определено не се получаваше, но все пак късметът им се усмихна и те стигнаха до триумфа.

В 79-ата минута Ло Селсо изведе Деле Али вдясно на наказателното поле. Халфът опита удар, но топката рикошира от крака на Ханли, прехвърли вратаря и почти от голлинията Хюн Мин Сон я добави в мрежата на далечната греда.

Така Тотнъм подобри актива си до 34 точки, на 6 зад 4-ия Челси, макар че със сигурност допусна доста брак в играта си. Канарчетата пък остават последни само със 17.