Волейболистите от националния отбор на България паднаха с 1:3 гейма (23:25, 19:25, 25:21, 8:5, 19:25) от Италия във втория си мач от турнира в Осака от Лигата на нациите.

Както е известно, "адзурите" са олимпийските вицешампиони от Олимпиадата в Рио 2016. Като цяло нашите момчета не показаха почти нищо от качествата си и логично бяха разбити.

Това е общо пета загуба за националите ни в Лигата на нациите.

Вчера българите надиграха категорично домакините от Япония с 3:0 и срещу Италия Пламен Константинов започна със същия състав: Светослав Гоцев, Николай Учиков, Георги Сеганов, Валентин Братоев, Виктор Йосифов, Николай Пенчев, Теодор Салпаров - либеро.

В първия гейм играта бе равностойна и "адзурите" успяха да се наложат в края с 25:23.

Италия спечели по-лесно втората част с 25:19, но българите намериха сили да се върнат в мача и взеха третия гейм с 25:21.

Надеждите за обрат рухнаха в четвъртия, когато "адзурите" взеха аванс от 6 точки при 17:11 и не изпуснаха разликата до края за 25:19.

Филипо Ланца бе най-резултатен за Италия с 20 точки, а за България се отличи Николай Учиков с 19 точки. В третия мач от турнира утре сутрин България играе срещу Полша.

БЪЛГАРИЯ - ИТАЛИЯ 1:3 (23:25, 19:25, 25:21, 8:5, 19:25)

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Николай Учиков, Валентин Братоев, Николай Пенчев, Виктор Йосифов, Светослав Гоцев - Теодор Салпаров-либеро (Розалин Пенчев, Димитър Маринков, Илия Петков)

ИТАЛИЯ: Симоне Джианели, Габриеле Нели, Филипо Ланца, Луиджи Рандацо, Симоне Анцани, Енрико Честер - Салваторе Росини-либеро (Симоне Пароди, Давиде Канделаро)