България записа първа победа на турнира от Лигата на нациите, който се провежда във Варна. Националите ни записаха чиста победа с 3:0 над Канада. С успеха си България има вече 4 победи и 7 загуби в турнира. Загубата е 5 за Канада срещу 6 успеха за северноамериканците.

За България срещата започнаха Светослав Гоцев, Георги Сеганов, Валентин Братоев, Боян Йорданов, Виктор Йосифов, Николай Пенчев и либеро Теодор Салпаров.

Гостите поведоха в началото на първата част с 3:1, но националите ни успяха да изравнят при 3:3. последва ново равенство при 4:4, след което Канада отново поведе, а при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:6 за канадците. България успя да изравни резултата при 9:9, след което последваха още 4 равенства, а при второто техническо прекъсване резултатът бе 16:14 за "кленовите листа". Гостите поведоха с 3 точки при 18:15, но последва серия от 4 поредни точки за домакините, които не само изравниха, но и поведоха при 19:18. Гостите веднага изравниха и поведоха след това, но домакините реализираха 4 поредни точки и поведоха с 23:20. Независимо че изпусна един геймбол България без проблем затвори първата част с 25:22.

Националите ни започнаха повече от отлично втората част набързо поведоха с 4:1, а при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:4 за домакините. Момчетата на Пламен Константинов продължиха с перфектната си игра и в атака, и в защита, и при второто техническо прекъсване авансът на националите ни бе вече 7 точки - 16:9. Гостите успяха да намалят изоставането си до само три точки при 15:18, но силите им не стигнаха за обрат и България взе втората част с 25:19.

Канада показа много по-добра игра през третата част и поведе със 7:2, а при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:3 за гостите. България показа класа и с отлична игра успя да изравни при 10:10 след блок-аут на Валентин Братоев. Последваха 5 изравнявания, а при второто техническо прекъсване резултатът бе 16:15 за Канада. След прекъсването резултатът бе изравняван 5 пъти, след което националите ни успяха да поведат с 2 точки - 22:20, но допуснаха веднага гостите да изравнят. До края на гейма резултатът бе изравняван 5 пъти, а националите ни спасиха 4 геймбола за Канада, за да се поздравят с победа с 29:27 и 3:0 в мача.

Утре са последните две срещи от групата. От 15.30 часа Франция играе с Канада, а от 18.30 часа