Мъжкият национален отбор спечели първата си контролна среща в Талин. Волейболистите на Силвано Пранди сe справиха с 3:1 срещу Беларус, като след четвъртата част се изигра още един гейм, отново спечелен от нашите.

За първи път в игра се появи Тодор Скримов, който изкълчи тежко десния си глезен по време на решителния мач с Бразилия от олимпийската квалификация. Посрещачът остана на полето до края на третия сет и записа 7 точки.

Освен Скримов титуляри започнаха Николай Пенчев, Георги Сеганов, Цветан Соколов, Виктор Йосифов, Алекс Грозданов и Теодор Салпаров (либеро). До края на мача Пранди пусна в игра всички състезатели без Розалин Пенчев, който не бе по екип заради мускулно разтежение.

Най-резултатен за успеха беше Цветан Соколов с актив от 21 точки, а Мартин Атанасов добави 10. В събота от 18.00 часа националите ще срещнат домакина Естония, който вчера победи със същия резултат Беларус.