Селекционерът на българския национален отбор по волейбол Силвано Пранди не е изненадан от състоянието на състезателите броени дни преди началото на Евро 2019. Специалистът се надява на добър старт на европейския шампионат за България.
"Видях доста положителни неща в последните два мача, но имаше и негативни. За мен е важно, че в момента се намираме там, където очаквах. Близо сме до основната цел - да изградим един балансиран отбор. Не смятам, че сме готови на 100 процента. Не съм сигурен, че има някой отбор, който е напълно готов".
"Искам да стартираме силно и това да ни помогне да постигнем максимума във важните мачове. Доволен съм от подготовката и всичко зависи от представянето на полето. Знаем, че няма нищо сигурно на този свят. Искам да започнем по най-оптималния начин в четвъртък срещу Гърция. Моята първа цел да спечелим първия мач, втората цел е да победим във втората среща", заяви Пранди пред медиите.
Той се върна и към загубата срещу Бразилия по време на олимпийските квалификации във Варна през август.
"Няколко дни след мача с Бразилия не се чувствах добре емоционално. Бях много ядосан от пропуснатите възможности. Трябваше тези дни да отминат, за да насоча вниманието си към европейското първенство. Всички останали успяха да изтрият от съзнанието си този мач. Горчивината от загубата остана, но останаха и позитивните неща от играта ни. Хубаво е да се съсредоточим върху тях за следващите ни мачове", каза още италианският специалист.
Нападателят Тодор Скримов е излекуван от контузия и може да участва още в първия мач на Евро 2019 срещу състава на Гърция. Останалите противници на "трикольорите" в груповата фаза на европейския шампионат са Франция, Италия, Румъния и Португалия.







Успехи за четири зодии на 26 октомври
Рецепта за яйца със спанак по турски
РЗИ-Бургас: Водата в Елените още не е годна за пиене
Хороскоп за ноември: Големи разкрития и трансформации
В какъв режим влиза мозъка ни, когато заспиваме?
Тръмп няма намерение да се среща с Путин, ако няма да има сделка
На борда на самолета си: Тръмп се срещна с лидерите на Катар
Година след адското наводнение във Валенсия: Десетки хиляди на протест в Испания
България изпревари Япония по дял на електромобилите
15-те най-скъпи автомобила от Америка
Китайски въздушни възглавници убили шестима шофьори
Това нещо на снимката развива 1005 конски сили!
Инцидент с бъркане в очите прекрати главната битка на UFC 321 в Абу Даби
Макензи Дърн триумфира с титлата в категория „сламка“ на UFC
Умар Нурмагомедов с доминираща победа над Марио Баутиста в Абу Даби
Александър Волков спечели противоречиво след скучен двубой с Жаилтон Алмейда
Болест на котешкото одраскване
XII национален конгрес по интервенционална кардиология – научни достижения, иновации и обмен на опит с терапевтична работа на живо
ИСУЛ обявява безплатни прегледи за рак на простатата през ноември
Пирогов провежда още един курс по първа долекарска помощ при инциденти с възрастни
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар