Роджър Федерер се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия за 14-и път в кариерата си след победа над Мартон Фучович с 6:4, 7:6(3), 6:2.
Защитаващият титлата си швейцарец спести усилия и не изигра най-добрия си мач, което му създаде трудности в първите два сета срещу 80-ия в света унгарец, но успя да приключи мача в три сета и на четвъртфиналите очаква чеха Томаш Бердих.
Унгарецът, който преди Мелбърн никога не бе печелил мач от основната схема на турнир от Големия шлем, допусна пробив на сервиса си в десетия гейм на първия сет и загуби с 4:6.
Най-оспорвано бе във втория сет, в който се стигна до тайбрек. При 3:3 Федерер направи два минипробива и затвори сета в своя полза. В третия сет съпротивителните сили на унгареца свършиха и Федерер с лекота спечели с 6:2.
36-годишният швейцарец е най-възрастният играч, достигнал до четвъртфиналите на Аустрелиън оупън след Кен Роузуол през 1977 година.
"Играта бе много бърза и в определени ситуации трябваше да взимам бързи решения. Мартон игра много добре. Трудно ми беше да пробия сервиса му в първите два сета, но в третия се получи и най-сетне имах попътен вятър", коментира Федерер.
В спор за място на полуфиналите Федерер ще срещне Томаш Бердих, който за седми път в последните осем години ще играе на четвъртфинал след лесна победа над италианеца Фабио Фонини с 6:1, 6:4, 6:4.







Времето днес: Мъгливо и облачно на места, ще се затопли до 15 градуса
Хороскоп за всички зодии за 11 декември: Добри новини за Козирозите и Водолеите
Умни колела навлизат в автомобилната индустрия
Над 40 задържани на протеста в София: Агитки и локали - МВР гледа видеоматериали
Може ли Западът да изгони Русия от Централна Азия?
Зодиите, които ще намерят любовта по празниците
Дъщерята на Скалата потвърди връзката си с млада кечистка
Датската разузнавателна агенция разглежда САЩ като потенциален проблем за сигурността
Мъж паркира Ferrari на балкона си, за да разбере, че Виена не е Дубай
С кого ще се конкурира новата суперкола на Toyota
Основните прилики между класическото Renault 5 и новото ЕV
Блокче глина може да направи чудеса при почистване на автомобила
Важна сбирка на българския бокс
Клариса Шийлдс се завръща за реванш с Франшон Круз-Дезурн на 22 февруари
Каролайн Дюбоа подписа с MVP и се завръща на ринга на 19 декември
UFC on ESPN 73 подсилва бойната карта с Кинг Грийн срещу Ланс Гибсън-младши
Нарушения на дишането по време на сън
Спорно предложение: Центърът за контрол на заболяванията в САЩ препоръчва преразглеждане на първата доза хепатит B при новородени
Селективен мутизъм: Как да се справим с мълчанието на детето
Основният рисков фактор за подагра всъщност е генетичен
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар