Барселона и Еспаньол завършиха наравно 1:1 под проливния и леден дъжд над стадион "Корнея Ел Прат" в двубой от 22-ри кръг на испанската Ла Лига.

Жерард Морено даде аванс на домакините в средата на второто полувреме, а Жерар Пике донесе равенството на Барса в 83-ата минута.

Въпреки ремито тимът от "Камп Ноу" продължава да е необезпокояван на върха в класирането с актив от 58 точки, с 12 повече от втория Атлетико Мадрид, който тази вечер ще се изправи срещу Валенсия.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/xlXJei7mSHY" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Двубоят започна с натиск на гостите, които демонстрираха типичните за тима къси подавания, изчаквайки откриването на съперниковата защита. Това се случи още във 2-ата минута. Люка Дин подаде към Пако Алкасер, който намери Луис Суарес, но след акробатичното изпълнение на уругваеца топката не намери целта.

В 22-ата минута Филипе Коутиньо пропиля добра възможност. Бразилецът получи красив пас на границата на наказателното поле и отправи шут. Топката обаче нацели напречната греда.

В 27-ата минута Леонардо Баптищао опита късмета си от ръба на пеналтерията, но ударът му, насочен към лявата страна на вратата, беше прекалено слаб, за да преодолее Марк-Андре тер Стеген, който успя да улови топката.

В 33-ата минута отново Баптищао притесни защитата на Барса. Футболистът получи прехвърлящ пас в зоната пред вратата и стреля опасно с глава, но топката мина на няколко сантиметра над напречната греда.

В края на първото полувреме Луис Суарес се размина с гола. Уругваецът застана зад топката, за да изпълни пряк свободен удар от средно разстояние, но я прати на сантиметри над напречната греда.

През втората част гостите продължиха да разиграват топката търпеливо, чакайки защитата на Еспаньол да допусне грешка. В 55-ата минута Андрес Иниеста овладя добро подаване и от средно разстояние нанесе приличен удар, който обаче беше блокиран обаче от Налдо.

В 62-ата минута Луис Суарес се възползва от хубав пас на Филипе Коутиньо стрелна и нанесе удар по трева към вратата. Стражът Диего Лопес обаче внимаваше и отрази опита му с добро спасяване.

С напредване на времето лошите атмосферни условия започнаха да затрудняват играта на двата отбора все повече и повече, а теренът постепенно започна да не издържа на проливния дъжд.

Все пак в 66-ата минута домакините откриха резултата. Серхио Гарсия демонстрира великолепна техника и прати красиво прехвърлящо центриране в наказателното поле, където Жерард Морено атрактивно успя да го превърне в гол.

В 83-ата минута Жерар Пике изравни резултата. Защитникът се извиси над всички при центриране от пряк свободен удар на Лионел Меси и с глава успя да забие топката във вратата на Лопес.

Еспаньол - Барселона 1:1

Голмайстори: Жерард Морено (66), Жерар Пике (83)

Еспаньол: Лопес, Наваро (Лопес 76'), Налдо, Лопес, Карикол, Гранеро, Санчес, Дардер, Хурадо (Гарсия 61'), Морено, Баптищао (К. Санчес 87')
Треньор: Кике Санчес Флорес

Барселона: Тер Стеген, Семедо (Роберто 59'), Пике, Юмтити, Дин (Алба 75'), Бускетс, Паулиньо, Иниеста, Алкасер (Меси 58'), Коутиньо, Л. Суарес
Треньор: Ернесто Валверде