ПСЖ постигна нова убедителна победа във френския шампионат. В среща от 26-ия кръг на Лига 1 парижани разбиха като домакин Страсбург с 5:2.

Гостите изненадващо излязоха напред в резултата още в 6-ата минута, когато точен бе Ахолу. Само четири по-късно Дракслер изравни удар по земя от границата на наказателното поле.

В 21-ата минута ПСЖ стигна до пълен обрат, след като Неймар демонстрира техника във вратарското поле и реализира. Ди Мария вкара за 3:1 само минута по-късно.

През втората част Страсбург стигна до втори гол чрез Баокен. Той се разписа в 67-ата минута.

До края на мача Единсон Кавани заби още две попадения за ПСЖ. Той се разписа в 73-ата минута, след като бе изведен от Пасторе сам срещу противниковия страж. Само шест минути по-късно уругваецът реализира втория си гол, след хубав пас на Неймар.

ПСЖ е лидер в класирането с актив от 68 точки, на 12 пред втория Монако. Страсбург е 14-и с 30.