Франция победи Русия с 3:1 в приятелска футболна среща, играна на стадион "Санкт Петербург Арена". Това е втора загуба за "сборная" в контрлите, след като в петък домакинът на Мондиал 2018 отстъпи на Бразилия с 0:3.

Напук на международното напрежение, свързано с бившата съветска държава, двата тима изиграха един коректен мач, който бе изпълнен с футболни достойнства.

В крайна сметка обаче футболистите на селекционера Дидие Дешан стигнаха до победата с два гола на Килиан Мбапе и един на Пол Погба. Почетно попадение за домакините отбеляза Федор Смолов.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/yN2yXe_CFno" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Двата отбора започнаха равностойно срещата и още от първата минута се втурнаха в атака. Първото опасно положение бе на сметката на домакините в 15-ата минута. Федор Смолов  засече остро подаване по трева в наказателното поле и незабавно отправи нисък удар към средата на целта, но вратарят Уго Лорис внимаваше и спаси.

В 27-ата минута Килиан Мбапе пропиля добра възможност. Нападателят се оказа напълно непокрит и стреля от движение от няколко метра, но вратарят Андрей Лунев реагира превъзходно и отрази превъзходно удара.

В 31-ата минута опасно центриране на Антони Марсиал от пряк свободен удар завърши с изстрел с глава на Лоран Кошчелни. Защитникът обаче едва докосна топката и не успя да я насочи както трябва и тя попадна в ръцете на Лунев.

Три минути по-късно Марсиал се включи добре в наказателното поле и овладя великолепен пас и шутира към вратата. Ударът му обаче  беше блокиран от Владимир Гранат, който се хвърли геройски на шпагат.

В 40-ата минута французите поведоха в резултата. Килиан Мбапе бе страхотно изведен в коридор. Нападателят елиминира един от защитниците и промуши топката покрай Лунев.

В края на първото полувреме Марсиал можеше да удвои преднината на французите, но ударът му с глава от плонж беше уловен. Така гостите се оттеглига на полувремето с гол предимство.

Страхотен фалцов изтрел от пряк свободен удар на Пол Погба беляза началото на второто полувреме. Французинът нацели топката по перфектен начин и я прати точно до дясната греда на вратата на Андрей Лунев - 2:0.

В минутите след гола гостите леко намалиха темпото и дадоха инициативата на руснаците, които обаче така и не успяваха да пронижат противниковата врата.

В 58-ата минута отбита топка попадна във Владимир Гранат , който обаче я прати на няколко сантиметра от дясната греда.

В 64-ата минута Мбапе овладя по красив начин центриране от крилото в наказателното поле, но не успя да тества вратаря, пращайки удара си високо над напречната греда.

В 69-ата минута домакините върнаха едно попадение. Страхотно фалцово центрирене в дълбочина стигна до Федор Смолов. Футболистът хладнокръвно засече топката в близост до вратата и направи резултата 1:2.

В 76-ата минута Самюел Юмтити се извиси над всички при центриране от ъглов удар, но ударът му с глава се оказа твърде неточен.
Четири минути по- късно Антон Миранчук демонстрира страхотна техника. Футболистът стигна до ръба на наказателното поле и отправи мощен изстрел. Топката обаче премина далеч от дясната греда.

В 83-ата минута Мбапе оформи крайния резултат. Нападателят получи великолепен пас от Блейс Матюиди  и без да се замисля прати топката между краката на Андрей Лунев.

Русия - Франция 1:3

Голмайстори: Килиан Мбапе (40, 83), Пол Погба (48), Федор Смолов (69)

Русия: Лунев, Гранат, Нойщетер, Кудряшов (Черишев 83'), Самедов (Смолников 46'), Ерохин (76'), Дзагоев (Миранчук 54'), Головин, Жирков (Рауш 46'), Смолов, Миранчук (Заболотний 66')
Селекционер: Станислав Черхесов

Франция: Лорис, Павар, Кошчелни, Юмтити (Кимпембе 80'), Лукаш, Канте (Толисо 66'), Рабио (Матюиди 81'), Погба, Дембеле (Жиру 72'), Марсиал (Гризман 58'), Мбапе (Лемар 87')
Селекционер: Дидие Дешан

Санкт Петербург, стадион "Санкт Петербург Арена"
Съдия: Гедиминас Мажейка
Жълти картони: Заболотний, Миранчук (Русия); Мбапе (Франция)