Ботев (Пловдив) надви Славия с 2:1 в първия 1/2-финален мач за Купата на България.

Носителят на Купата на България Ботев (Пловдив) надви с 2:1 като домакин тима на Славия в първи полуфинален двубой от турнира. И трите попадения в мача паднаха още през първата чаат.

"Канарчетата" поведоха с 2:0 след голове на Жоао Пауло (18) и Дуде Ндонгала (23), а Иван Минчев върна своите съотборници в срещата след половин час игра.

По този начин "жълто-черните" вгорчиха рождения ден на Славия, който е основан точно преди 105 години. Въпреки това "белите" запазиха не малки шансове за реванша, който е след две седмици в София.

Ботев (Пловдив) стартира ударно двубоя на базата в Коматево и можеше да открие резултата още преди да е изминала и една минута игра. Дуде Ндонгала пусна ниско центриране към точката на дузпата, където Жоао Пауло шутира силно от движение, но топката отиде точно в Стергиакис.

В петатата минута Дунгала пропусна нова отлична възможност за гол. Нападателят бе изведен сам срещу Стергиакис по диагонал, французинът стреля, но стражът на Славия успя да избие.

В 18-та минута логичното се случи и Ботев поведе. Стефан Велков направи много груба грешка, след като върна много леко топката към Стергиакис, но дебнещият Жоао Пауло лесно пресече подаването и на празна врата вкара за 1:0.

Шест минути по-късно Ботев удвои преднината си след страхотна атака. Неделев пусна чудесно към Ндонгала, който му върна с едно докосване. Националът прати топката отново на главата на французина, който с хубав удар направи 2:0.

След половин час игра Славия изненадващо успя да върне едно попадение, което дойде след хубава атака. Иван Минчев напредна, пусна към Димитров, той му върна веднага на дъгата на наказателното поле, а от там с безпощаден удар халфът прониза Чворович.

В началото на втората част "канарчетата" бяха близо и до трето попадение. Жоао Пауло прехвърли Стергиакис, но миг преди топката да влезе във вратата Стефан Велков я изчисти от голлинията.

В 83-та минута Ботев стигна до трети гол, който бе правилно отменен заради засада. Неделев стреля от фаул, Стергиакис изби, но топката попадна в Стивън Петков, който вкара. Попадението обаче правилно бе отменено заради засада.

Това вбеси феновете на Ботев, а един от тях нахлу на терена. Наложи се привържениците да бъдат успокоявани от полиция и играчи.

В продължението на двубоя нов гол на Петков бе правилно отменен заради засада. В 94-та минута Славия можеше да измъкне още по благоприятен резултат, но ударът на Галин Иванов от границата на наказателно поле излезе в аут.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - СЛАВИЯ 2:1

1:0 Жоао Пауло 18
2:0 Дуде Ндонгала 23
2:1 Иван Минчев 31

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 99. Чворович, 28. Филипов, 18. Терзиев, 70. Димов, 23. Минев, 10. Юсеин, 17. Балтанов, 8. Неделев, 29. Ндонгала (72-Петков), 93. Афонсо (60-Диого Кампос), 37. Жоао Пауло

СЛАВИЯ: 32. Стергиакис, 6. Велков, 73. Минчев (65-Шоколаров), 14. Димитров, 77. Велев, 13. Велков, 10. Карабельов, 66. Омар Абуд, 55. Христов, 33. Иванов (96-Узунов), 35. Йомов (54-Чунчуков)