Ред Бул Залцбург е на 1/2-финал в Лига Европа, след като постигна успех с 4:1 над Лацио в реванша на австрийска земя.

Така с общ резултат от двата мача 6:5 в своя полза, "биковете" са на крачка от финала.

Имобиле откри за гостите от Рим в 55-ата минута, но минута след това Дабур изравни за домакините. Хайдара, Хванг и Лайнер направиха обрата в мача пълен с попадения съответно в 72-ата, 74-ата и 76-ата минути.

Спортинг (Лисабон) не успя да продължи напред, макар че победи Атлетико (Мадрид) на реванша с 1:0.

Монтеро вкара единственото попадение в 28-ата минута, но въпреки това обаче "лъвовете" отпадат след 1:2 в двата мача.

Марсилия и Лайпциг сътвориха истинско голово шоу, след като французите надвиха противника с 5:2 и продължават напред след 5:3 в своя полза.

Брума откри за гостите в 2-ата миута, но Илсанкер си вкара автогол в 6-ата минута и изравни за французите. Сар и Товен също се разписаха в 9-ата и 38-ата минути. Гостите вкараха още един гол чрез Августин, но Пайе се разписа за Марсилия в 60-ата минута. Сакаи оформи крайния резултат в 90-ата минута.

Така на практика Залцбург, Марсилия и Атлетико (Мадрид) са 1/2-финалисти, както и Арсенал.