Десеткратният шампион Рафаел Надал се класира за полуфиналите на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Монте Карло с награден фонд 4,87 милиона евро. 31-годишният испанец разгроми номер 5 Доминик Тийм (Австрия) с 6:0, 6:2 за 68 минути.

Надал, лидер в световната ранглиста, е шампион в турнира от миналата година и се стреми към безпрецедентна 11-а титла в Монте Карло. Испанецът нямаше никакви проблеми в двубоя срещу Тийм. Той спечели първите девет гейма и без проблеми приключи мача.

На полуфиналите Надал ще играе срещу най-добрия български тенисист Григор Димитров, който по-рано днес елиминира Давид Гофен (Белгия) с 6:4, 7:6(5) за 1:46 час. Българинът, който е поставен под номер 4 в схемата, за първи път достига до полуфиналите в Монте Карло.

Надал има 10 победи в 11 мача срещу Димитров. За последно двамата играха един срещу друг на четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай през октомври миналата година, когато испанецът спечели с 6:4, 6:7(4), 6:3.