Дунав победи Етър с 1:0 на Градския стадион в Русе. Така русенският тим зае третото място във временното класиране на група "Б" на втората осмица на Първа лига.

Двубоят започна спокойно, като играта бе предимно в центъра на терена. В 15-ата минута се откри чудесна възможност пред Юлиан Ненов.

Той бе изведен от Васил Шопов и остана сам срещу вратаря на гостите, но бе настигнат от защитник на Етър и спечели само корнер. В 21-ата минута Петър Патев можеше да вкара с глава след центриране на Шопов, но би в аут.

В 25-ата минута Дунав откри резултата. При центриране отляво топката попадна във Васил Шопов, който отбеляза за 1:0. Това бе и първият удар в очертанията на вратата.

В последните десетина минути на първата част играта се водеше основно в полето на Дунав, като футболистите на Етър на няколко пъти имаха възможност да изравнят резултата, но без успех.

В началото на второто полувреме двубоят бе оспорван. В 54-ата минута Бранимир Костадинов изтърва чист гол - Божидар Васев центрира отляво, но Костадинов за втори път в рамките на две минути би в аут.

В 66-ата минута Етър бе близо до изравнителния гол, но Луков спаси удар с глава на Иван Петков. След корнера Никола Колев стреля от двайсетина метра, но топката излезе в аут.

В 76-ата минута Юлиан Ненов центрира отляво и намери на отлична позиция Ндиайе, който обаче не успя да засече с глава топката.

Дунав - Етър - 1:0

голмайстори: 1:0 Васил Шопов (25)

Дунав: Мартин Луков, Божидар Васев, Мартин Ковачев, Петър Патев, Христо Попадийн, Красимир Станоев, Юлиан Ненов, Нассим Зитуни (72 - Мухамаду Ндиайе), Васил Шопов, Бранимир Костадинов (80 - Христо Лемперов), Исмаил Иса (90+2 - Михаил Милчев)

Етър: Денис Гргич, Георги Пашов, Венцислав Василев, Пламен Гълъбов, Димо Атанасов, Яни Пехливанов (46 - Аласана Мане), Румен Руменов (83 - Иван Иванов), Никола Колев, Даниел Младенов, Велко Батрович (65 - Ерик Почански), Иван Петков