Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите на турнира на червени кортове в испанския град Барселона с награден фонд 2,51 милиона евро. Поставеният под номер 2 Димитров загуби от Пабло Кареньо Буста (Испания) с 3:6, 6:7(4) за 1:37 час.

Испанецът, който е пети в схемата, направи четири пробива в първия сет и два пъти загуби подаването си. След 3:3 Буста взе три поредни гейма, за да поведе в резултата.

Във втория сет се игра без пробиви и така се стигна до тайбрек. В него испанецът поведе с 5:2 и 6:3, след което без проблеми приключи мача. За хасковлията това беше трета загуба на червени кортове от Буста в четири мача до момента. Димитров заработи 90 точки за световната ранглиста и 62945 евро.

На полуфиналите Пабло Кареньо Буста ще играе срещу Стефанос Циципас от Гърция, който надделя над вицешампиона от миналия сезон и номер 3 в схемата Доминик Тийм (Австрия) с 6:3, 6:2.
По-късно днес десеткратният шампион Рафаел Надал (Испания) ще играе на четвъртфиналите срещу Мартин Клижан (Словакия).