Витоша Бистрица хвърли бомбата, след като тресна с 2:1 Пирин в Благоевград и с общ резултат 2:2 (повече вкарани голове на чужд терен) успя да се добере до решителен бараж да оставане в Първа лига на България.

Пирин обаче директно отпада в "Б" група. Новаците пък ще срещнат Локомотив София в битка за място сред най-добрите.

Головете за Витоша забиха Радко Мутафчийски (60) и Григор Долапчиев (63). Почетното попадение за Пирин вкара Костадин Ничев (60).

Гостите от Бистрица започнаха по-активно и имаха преимущество до почивката. В 29-а минута мощен удар от 25 метра на Михаил Петров бе спасен от стража на Пирин Георги Георгиев.

По-настойчавата игра на Витоша даде резултат и в рамките на три минути бистричани заличиха пасива от първия мач. Радко Мутафчийски изведе Бистрица в 60-а минута, а три по-късно Григор Долапчиев вкара втори гол, но при паса нападателят бе в засада, която не бе маркирана от рефера.

След още три минути Пирин върна един гол чрез Костадин Ничев, който реализира с глава след центриране на Конър Хендерсън, но до края благоевградчани така и не успяха да вкарат изравнителен гол.

13 минути преди края Тодор Траянов от Пирин бе намерен непокрит в наказателното поле, но стреля в аут и пропусна отлична възможност да изравни.

Пирин Благоевград - Витоша Бистрица 1:2

0:1 Радко Мутафчийски 60
0:2 Григор Долапчиев 63
1:2 Костадин Ничев 66

* Витоша спечели баража с общ резултат 2:2 благодарение на правилото за гол на чужд терен. В първия мач - 1:0 за Пирин. Пирин изпада във Втора лига, Витоша ще играе допълнителен бараж с втория във Втора лига Локомотив София.

Пирин: Георги Георгиев, Анти Рениа, Антон Костадинов, Конър Хендерсън, Костадин Ничев, Манол Чапов (46-Румен Сандев), Радослав Кирилов, Тодор Траянов, Тодор Паланков, Юлиян Попев, Методий Стефанов (66-Флорент Боджадж)

Витоша: Николай Георгиев, Румен Гьонов, Радко Мутафчийски, Михаил Петров (77-Кристиан Узунов), Даниел Кутев, Петко Цанков, Лъчезар Котев (90+3-Венцислав Бонев), Григор Долапчиев (89-Георги Амзин), Ивайло Лазаров, Стефан Христов, Георги Ангелов