Витоша Бистрица, който игра дълго време с десет души, запази елитния си статут с победа 4:2 след дузпи срещу втородивизионния Локомотив София в плейофа за участие в Първа лига. В редовното време двата отбора завършиха наравно 1:1, а в продълженията резултатът драматично стана 2:2.

Локомотив поведе изненадващо още в четвъртата минута. С първото си влизане в противниковата половина "железничарите" вкараха гол чрез Илия Димитров, който се разписа с глава след центриране отляво на Иво Иванов. При подаването останаха съмнения за засада.

Последваха опасни удари на Александър Александров и Николай Цветков, които бяха спасени от вратаря на Витоша - Николай Георгиев. Шутът на Цветков беше зад центъра, но не успя да изненада стража на бистричани.

Витоша отвърна чрез удари на Михаил Петров в 24-ата минута, както и на Радко Мутафчийски две минути преди почивката.

В 45-ата минута Ивайло Лазаров стреля неточно към вратата на Локомотив.

В 57-ата минута Локомотив имаше възможност да реализира втори гол, но удар на Николай Цветков беше избит в корнер.

Шест минути след това се стигна до изравняване. Даниел Кутев се разписа с глава след добро центриране от фаул на Михаил Петров.

В 73-ата минута удар на Григор Долапчиев беше блокиран от защитата на Локомотив.

Четвърт час преди края на редовното време осветлението на стадион "Локомотив" в Пловдив изгасна и мачът не се игра в продължение на близо пет минути.

Веднага след подновяване на играта Ивайло Лазаров получи втори жълт и съответно червен картон и остави отбора от Бистрица с човек по-малко на терена.

В третата минута на добавеното време Стефан Христов беше изведен на голова позиция в наказателното поле на Локомотив, но вратарят Кацарев спаси вратата си от второ попадение.

В 110-ата минута резервата Здравко Димитров стреля от дистанция и топката влезе красиво в горния ляв ъгъл на вратата на Витоша за 2:1.
Локомотив вече се виждаше в елита, но в последната минута на продълженията Стефан Христов изравни след удар с добавка отблизо при разбъркване в наказателното поле, правейки резултата 2:2.

При дузпите вратарят на бистричани Николай Георгиев спаси ударите от бялата точка на Здравко Димитров и Владимир Семерджиев, а Стефан Христов оформи крайното 4:2. Витоша реализира и четирите си изпълнени дузпи, оцелявайки в дебютния си сезон в Първа лига.

Витоша Бистрица - Локомотив 1929 София 4:2 след дузпи, 2:2 след продължения, 1:1 в редовното време (0:1 на полувремето)
голмайстори: 0:1 Илия Димитров 4, 1:1 Даниел Кутев 63, 1:2 Здравко Димитров 110, 2:2 Стефан Христов 120+3
червен картон: Ивайло Лазаров (Витоша) 81

жълти картони: Румен Гьонов, Михаил Петров, Георги Ангелов, Ивайло Лазаров, Григор Долапчиев, Тодор Гочев (Витоша), Александър Горанов, Иво Иванов, Евертон Джилио, Владимир Семерджиев, Здравко Димитров, Мартин Станкев, Кристиян Кацарев (Локомотив)

главен съдия: Никола Попов