Олимпик Марсилия спечели за втори път през сезона във френското първенство по футбол, след като си извоюва трудна и драматична победа с 3:2 като гост на Монако.

Марсилците поведоха в резултата в добавеното време на първата част, когато Дмитри Пайе центрира от десния фланг към Костас Митроглу и гръцкият напател вкара с глава.

Само три минути след почивката обаче домакините се възползваха от груба грешка в съперниковата защита и Юри Тилеман изравни, а в 53-та минута Радамел Фалкао получи втори подарък от марсилците и се разписа за 2:1 с шут от близко разстояние.

Атаката на Олимпик обаче измъкна мача за гостите. Флориан Товен завърши с гол бърза атака в 74-та минута, а една преди края на редовното време пак той центрира от ъглов удар на близка греда и Валер Жермен оформи крайни резултат с глава.

Олимпик е пети в класирането със седем точки от четири мача, а Монако е 13-и с четири пункта.