Берое за втори пореден кръг стъпи накриво, след като пропиля аванс от едно попадение срещу Дунав в Русе, завършвайки наравно 1:1 в среща от 10-ия кръг на Първа лига.

В предишния кръг "зелените" завършиха при същия резултат като гост на Етър.

След този резултат Дунав се намира на 11-ото място с 8 пункта след 10 кръга, докато Берое е 4-и със 17 точки, като има 1 повече от Локомотив (Пловдив), но "смърфовете" са с мач по-малко.

Срещата започна с две прекрасни положения пред вратата на Берое. Първо Балджийски стреля опасно в 6- ата минута, а Перниш спаси. Минута по-късно Ахмед Ахмедов стреля с глава, а топката отново бе парирана от стража на "зелените", като този път тя се отби и в гредата на пазената от него врата.

Следващата по-сериозна ситуация пред една от двете врати, която донесе и гол, дойде чак в 40-ата минута. След прекрасна контраатака Бригидо пусна пас към Мартин Камбуров, а нападателят напредна в наказателното поле на Дунав и отбеляза с прецизен изстрел - 0:1.

Втората част започна с натиск на домакините, който доведе до светкавичен гол в 48-ата минута. Голмайстор бе Ахмедов, който получи
страхотен пас от Балджийски.

Дунав пое инициативата и след гола, като в 57-ата минута Иван Коконов се отчете с голям пропуск след нова брилянтна контраатака.

В 72-ата минута с пропуск се отчете Ахмед Ахмедов, който засече центриране на Светослав Ковачев с глава, но изстрелът му мина встрани.

До края нямаше повече голови положения и двата отбора грабнаха по точка.

ДУНАВ - БЕРОЕ 1:1

0:1 Мартин Камбуров 40
1:1 Ахмедов 48

ДУНАВ: 86. Антонов, 5. Динков, 16. Ковачев, 4. Патев, 14. Васев, 83. Попадийн, 17. Коконов, 31. Станоев, 25. Балджийски, 9. Ахмедов, 98. Ковачев

БЕРОЕ: 12. Перниш, 5. Меска, 6. Цветков, 9. Камбуров, 10. Цонев, 11. Бандаловски, 19. Василев, 25. Ангелов, 26. Хаджиев, 28. Бригидо, 73. Минчев