Ботев (Пловдив) разгроми с 3:0 Витоша (Бистрица) в мач от 19-ия кръг на Първа лига. Хеттрик за домакините направи Тодор Неделев, а съотборникът му Димитър Пиргов бе изгонен от игра в края на първото полувреме за фаул срещу излизащия на удобна позиция Наско Милев.

Домакините започнаха по-активно и в 6-ата минута Йордан Минев стреля неточно. Осем минути по-късно след пряксвободен на Тодор Неделев топката се отби в стената от защитници в зелено. Без никой да очаква обаче, коженото кълбо попадна в Стивън Петков, който сам срещу вратаря на съперника Николай Георгиев пропусна да открие резултата, като прати топката встрани от левия му стълб.

По-активната игра на домакините даде резултат в 24-та минута. Тогава Густаво Афонсо подаде на Тодор Неделев, който с техничен удар откри резултата за 1:0. Осем минути по-късно той отбеляза втория за "канарчета" с прецизен удар.

В 36-ата минута Неделев изведе на Антонио Вутов на чиста позиция и той преодоля Николай Георгиев, но Михаил Милчев изби топката. Домакините обачe останаха с човек по-малко в 41-ата минута. Техният защитник Димитър Пиргов получи червен картон, след като фаулира откъсващия се опасно Наско Милев.

Численото неравенство обаче на смути "жълто-черните" и секунди преди почивката Тодор Неделев покачи на 3:0 след прецизно изпълнен пряксвободен удар. Гостите започнаха по-активно второто полувреме и в 49-ата минута Даниел Кайзер парира удар на Тодор Гочев.

Три минути по-късно вместо да изчисти топката, Йордан Минев я подаде на Иван Вълчанов в наказателното поле, последва изстрел към вратата на Даниел Кайзер, който отново показа добър рефлекс.

Домакините отвърнаха с опасна атака в 62-ата минута, при която Васил Шопов стреля опасно, но топката излезе в аут. Пет минути по-късно Стефан Христов от гостите преодоля няколко играчи на "канарчетата", но стреля неточно.

В 73-ата минута Тодор Неделев центрира, Стивън Петков стреля с глава, но Ивайло Лазаров изби топката. Десет минути по-късно Густав Афонсо проби, центрира, топката попадна във Филип Филипов, който от удобна позиция я прати с глава в аут.

Ботев (Пловдив)- Витоша (Бистрица) 3:0

Голмайстори: 1:0 Тодор Неделев 24, 2:0 Тодор Неделев 32, 3:0 Тодор Неделев 45

Ботев: Даниел Кайзер, Джонатан Перейра, Димитър Пиргов, Йордан Минев, Кристиан Димитров, Серкан Юсеин, Лъчезар Балтанов (74- Филип Филипов), Антонио Вутов (46- Радослав Терзиев), Тодор Неделев, Стивън Петков, Густаво Афонсо (85- Кристиян Добрев).

Витоша: Николай Георгиев, Тодор Гочев, Кристиан Узунов,Румен Гьонов, Кристиян Кочилов, Четин Садула (77- Даниел Кутев, Лъчезар Котев (52- Григор Долапчиев), Иван Вълчанов (64- Стефан Христов), Михаил Милчев, Ивайло Лазаров, Наско Милев