Англия постигна разгромен успех с 5:1 при визитата си на Черна гора в европейска квалификация от Група „А”.

След спечелените три точки „Трите лъва” са лидери в класирането с актив от 6 пункта след две победи в двата си мача до момента.

Домакините изненадващо стигнаха до попадение чрез Вешович, който се разписа в 18-ата минута, но островитяните бързо обърнаха резултата.

В 30-ата минута Кийн успя да изравни, а за обрата точен бе Баркли, който се разписа точно девет минути по-късно.

В 59-ата минута Баркли вкара второто си попадение в мача, а в 71-ата минута и Кейн се разписа.

За крайния резултат точен бе Стърлинг в 81-ата минута.

Срещата започна активно за британците и още в 7-ата минута те имаха шанс да стигнат до попадение.

Ударът на Магуайър с глава обаче премина встрани вратата, макар че бе много близо до това да попадне в нея.

Доста изненадващо в 18-ата минута Вешович даде аванс на черногорците в резултата, след като проби в наказателното поле и бе точен от точката на дузпата.

Toва попадение подейства изключително мотивиращо на гостите и в 30-ата минута те стигнаха до изравнителен гол.

Баркли центрира от фаул, а Кийн засече топката с глава и успя да я вкара в мрежата на противниковия страж.

Малко след това Мугоса създаде опасно положение за домакините и отправи доста коварен удар, който обаче не влезе във вратата.

В 39-ата минута Англия стигна до пълен обрат след гол на Баркли. Хъдсън-Одой отправи нещо между удар и центриране, а халфът отклони топката с крак пред малкото наказателно поле и я вкара в мрежата.

До почивката нямаше повече голове, а второто полувреме започна с добро темпо.

В 51-ата минута стражът на домакините направи фантастично спасяване след удар на Хъдсън-Одой и предотврати чист гол във вратата си.

Само три минути след това Бечирай можеше да изравни, но не успя да вкара топката във вратата от шест метра.

В 59-ата минута всичко в този мач приключи за черногорците, след като Баркли вкара второто си попадение в мача.

Той бе точен от точката на дузпата и тотално обезкуражи клетите домакини в следващите минути.

В 71-ата минута и Кейн се разписа, след като Стърлинг го намери сам пред малкото наказателно поле и той просто отклони топката в мрежата.

Десет минути след това изведеният сам срещу вратаря Стърлинг не сгреши и оформи крайния резултат. До края нямаше повече голове.

ЧЕРНА ГОРА – АНГЛИЯ 1:5
1:0 Вешович 18