Бенфика направи огромна крачка към класиране на 1/2-финалите на Лига Европа, след като в първата среща от 1/4-финалите победи на своя "Луж" гостуващия Айнтрахт (Франкфурт) с 4:2.

По този начин "лисабонските орли" взеха добър аванс преди реванша на германска земя.

Гостите останаха с човек по-малко още в 20-ата минута след директен червен картон на Н'Дика, който събори като последен в отбраната противников футболист и домакините получиха дузпа, която бе реализирана от младата звезда Жоао Феликс.

В 40-ата минута обаче Ребич намери непокрития Йович на точката на дузпата и последният с хубав удар изравни.

Само три минути след това след фамозен удар от дистанция Жоао Феликс върна аванса на домакините и вкара второто си попадение в срещата, а в 50-ата минута Бенфика вкара и трети гол. Диаш бе точен от близка дистанция, а асистенцията бе на най-добрия в редиците на домакините - Феликс.

Младокът оформи своя хеттрик в 54-ата минута след удар по земя от точката на дузпата, а до края на самата среща гостите стигнаха до втори гол чрез Пасиенсия в 72-ата минута с който крайният резултат бе оформен.

В друга 1/2-финална среща Валенсия постигна инфарктна победа с 3:1 с два гола в продължението срещу Виляреал на "Ел Мадригал".

В 6-ата минута Гуедеш вкара при добавката след една избита топка от противниковия страж, който парира след изпълнена дузпа от Парехо.

Все пак обаче домакините стигнаха до реми след дузпа на Касорла в 36-ата минута. Гостите стигнаха до преднина в 91-ата минута чрез Вас, който засече една центрирана по земя топка в наказателното поле и безмилостно я прати в далечния ъгъл.

Две минути след това с втория си гол в мача Гуедеш оформи крайния резултат в полза на Валенсия.