Аржентина спечели бронзовите медали на Копа Америка, след като в мача за третото и четвъртото място победи Чили с 2:1.

Срещата между двата тима се игра на "Арена Коринтианс" в Сао Пауло, а гаучосите показаха добра продукция и в крайна сметка заслужено се поздравиха с успеха в срещата.

Агуеро откри резултата в 12-ата минута на срещата, а Дибала десет минути след това удвои аванса на аржентинците и на практика предреши крайния изход в този мач. За чилийците почетен гол вкара Видал от дузпа.

В 37-ата минута Медел от състава на Чили и Лео Меси получиха червени картони, директни. Двамата се сдърпаха при една ситуация, след като Лео леко избута своя противник към рекламните пана, а той не му остана длъжен. Реферът не се церемони и изгони, и двамата.

Срещата започна превъзходно за аржентинците и още при първата добра ситуация те стигнаха до попадение. В 12-ата минута Меси от фаул с феноменален пас изведе Кун сам срещу вратаря и нападателя преодоля стража на противниковия тим, а след това добута топката в опразнения ъгъл.

Три минути след това Чили получи втори удар, след като Алексис Санчес се контузи и бе заменен принудително, като все още не е ясно колко сериозна е ситуацията с неговата травма.

В 22-ата минута Дибала бе изведен страхотно от Ло Селсо и след това успя с хубав удар покрай вратаря от няколко метра да реализира.

В 37-ата минута Меси и Медел се сблъскаха, след като Лео избута своя противник към рекламните пана, а неговият опонент не му остана длъжен. Реферът показа червени картони и на двамата.

До почивката нямаше повече голове, а второто полувреме започна силно за Аржентина и в 49-ата минута Дибала бе близо до втория си гол в мача, но ударът му бе спасен по брилянтен начин от противниковия вратар.

В 57-ата минута след намесата на VAR съдията даде дузпа за Чили, а зад топката застана Видал, който успя да намали резултата. Наказателният удар бе свирен за нарушение на Ло Селсо срещу Диас в наказателното поле.

До самия край на мача Агуеро имаше на два пъти шанс да се разпише, но пропиля и двете положения.

АРЖЕНТИНА - ЧИЛИ 2:1