Световната №1 в женския тенис Ашли Барти вече е на 1/4-финал на Откритото първенство на Австралия след трудна победа с 6:3, 1:6, 6:4 над американката Алисън Риск.

По този начин австралийката успя да изравни най-доброто си постижение в домакинския си турнир, след като и през миналата година достигна до тази фаза на турнира.

В спор за първия си 1/2-финал у дома тя ще се изправи срещу чехкинята Петра Квитова.

Самият мач иначе протече доста интересно. В първия сет двете си размениха по пробив преди австралийката да пробие решително в шестия гейм.

Във втория сет обаче Риск бе по-добрата на корта и даде само гейм на Барти, след пробиви във втория и шестия гейм.

Третият сет започна ударно за Барти и тя поведе с ранен пробив, а след това увеличи аванса си на 4:1, след като го затвърди. Риск успя да го върне и да изравни геймовете, но в десетия гейм Ашли проби решително и спечели мача.