Царско село спечели с 1:0 домакинството си на Витоша (Бистрица) от първия пролетен кръг в  efbet Лига. Тимът на Никола Спасов вече има 20 точки и изпревари Етър за десетото място в класирането преди изиграването на останалите мачове от кръга. "Тигрите"  остават на дъното с едва 5.

Дебют с екипа на Витоша направиха новите попълнения - Станислав Маламов и близнаците Йордан и Веселин Миневи. След почивката пък в игра се появи бившият национал Георги Сърмов, но и това не им помогна в битката за оцеляване, която ще продължават да водят до края на сезона.

Витоша можеше да поведе още в 6-ата минута, но ударът на Лъчезар Котев мина покрай вратата. Царско село отговори с две опасни атаки. Изстрелите на Кордейро и Ната обаче не затрудниха Християн Василев.

В 16-ата минута вратарят на гостите извади удар на Бахтич в корнер. Малко след това и Бахамбула пробва да изненада Василев, но без успех. Шут на Ната в 25-ата минута пък беше уловен от Василев.

Най-чистото положение от началото на мача дойде в 38-ата минута, когато Ивайло Марков центрира отляво, а Бахамбула нанесе удар с глава. Той обаче беше майсторски спасен от вратаря на гостите. В ответната атака Емил Гъргоров изпълни пряк свободен удар, но топката мина встрани от вратата.

По-малко от 90 секунди след началото на втората част изстрел на Маренго се отби в гредата. В 58-ата минута Маламов имаше шанс да вкара, но Джони Пласид отрази удала му. Последва опасно положение пред съперниковата врата. Бахамбула обаче не успя да преодолее Василев.

Антонио Георгиев се появи в игра двайсетина минути преди края и още при първото си докосване до топката откри резултата. В 70-ата минута футболистът на домакините вкара с глава след центриране от фаул.

В оставащите минути Асен Букарев пусна Атанас Кабов вместо Станислав Маламов, но и това не даде резултат.

ЦАРСКО СЕЛО - ВИТОША (БИСТРИЦА) 1:0
1:0 Антонио Георгиев (70)

Стартовите състави:

ЦАРСКО СЕЛО: 30. Пласид, 21. Гьонов, 3. Кавдански, 17. Даскалов, 4. Марков, 8. Ната, 22. Бахамбула, 11. Бахтич, 7. Маренго, 93. Андерсон, 10. Минчев

ВИТОША: 1. Василев, 25. Й. Минев, 5. Бонев, 22. Дяков, 77. В. Минев,  7. Кочилов, 80, Котев, 11. Кутев, 6. Маламов, 14. Садула, 23. Гъргоров