Миналогодишният шампион Наполи е на път да пропусне европейските клубни турнири през следващия сезон след равенство 2:2 срещу Фиорентина в мач от 37-ия кръг на Серия А. Така тимът от Неапол остана на две точки зад Виола на деветото място.

Наполи поведе в осмата минута чрез защитника Амир Рахмани, който се разписа след центриране от ъглов удар на Матео Политано. Кристиано Бираги изравни за Фиорентина в 40-ата минута от пряксвободен удар, преди М'Бала Нзола да изведе домакините напред само две минути по-късно.

Хвича Кварацхелия изравни в началото на второто полувреме и гостите измъкнаха точка, която обаче може да се окаже недостатъчна за Наполи, защото шампионите от 2023 имат мач повече от Фиорентина. "Виолетовите" са на пет точки зад Наполи на осмото място, но все още могат да стигнат до Лига Европа с победа над Олимпиакос във финала на Лигата на конференциите на 29 май.