Байер Леверкузен разгроми с 5:0 като гост местния си противник Бохум в последен двубой от 33-ия кръг в Първа Бундеслига.

След само четвърт час игра домакините останаха в намален състав заради червен картон на Феликс Паслаак, който задържа Нейтън Тела.

Патрик Шик даде аванс за шампионите в 41-ата минута, а в допълнителното време на първата част Виктор Бонифейс реализира втория гол след прецизно изпълнение на дузпа.

Четвърт час преди края на редовното време резервата Амин Адли също се разписа във вратата на домакините след изпълнение на ъглов удар от Йонас Хофман, а Йосип Станишич реализира четвъртия гол в полза на "аспирините". Те оформиха разгрома с попадение отблизо на Алекс Грималдо в третата минута на добавеното време и вече са без поражение в рекордните 50 поредни мача във всички турнири.

На Байер Леверкузен остават финалите в Лига Европа и за купата на Германия, където съперници съответно ще бъдат Аталанта и Кайзерслаутерн. Воденият от треньора Чаби Алонсо състав е с 87 точки.

Бохум е на 14-та позиция в Бундеслигата с 33 пункта.