Барселона продължи по график и победи Алмерия без особени проблеми с 2:0 в среща от седмия кръг на испанската Ла Лига, която се игра на стадион "Хуегос Медитеранеос".

Каталунците откриха резултата в средата на първото полувреме, когато Лионел Меси игра на двойно с Педро и след прецизен удар с левия крак матира вратаря на противника. Малко по-късно аржентинецът получи лека контузия и бе заменен.

След почивката гостуващият тим спретна чудесна комбинация, в основата на която бяха Шави и Сеск Фабрегас, а акцията бе завършена от Адриано. Така за първи път в историята си Барса стартира сезона с пълен актив след първите седем кръга.

Домакините започнаха мача доста напористо и макар да липсваха чисти голови положения, каталунците изглеждаха леко смутени. Те обаче постепенно напипаха правилния ритъм и в седмата минута вратарят на Алмерия Естебан трябваше да избива в корнер страховит изстрел с левия крак на Иниеста от петнайсетина метра.

Малко след това Жерард Пике пропусна страхотно възможност да открие резултата. Лионел Меси изпълни пряк свободен удар отдясно, сервирайки топката към Пике на границата на малкия пеналт. Защитникът на Барса бе ескортиран от двама защитници, които само гледаха отблизо как националът пропуска да засече с глава.

Бе изминал четвърт час игра, когато домакините отново погледнаха напред. Сусо се опита да центрира опасно към далечната греда, но кълбото попадна право в ръцете на Виктор Валдес.

В 21-та минута Барселона откри резултата. Лео Меси премина покрай двама защитници, игра на двойно подаване с Педро и стреля с левия крак от дъгата на наказателното поле. Топката се отби в лявата греда и влетя в мрежата зад Естебан, който нямаше какво да стори.

Алмерия се опита да отговори веднага. Сориано засече с глава острото центриране отдясно, но топката мина доста далеч от вратата на испанския първенец.

На отсрещната врата Меси би от движение, но неточно. Не бе изминал половин час игра, когато звездата на каталунците Меси получи някаква лека контузия и поиска сменя. На неговото място се появи Шави Ернандес. Алексис Санчес реши да пробва късмета си със силен шут отдясно, но чилиецът не успя да уцели вратата, пазена от Естебан.

Видал Пареу изправи зрителите на крака към края на първото полувреме, когато буквално се разходи между защитата на Барселона, провирайки топката между краката на Бартра. Точно когато се очакваше футболистът на домакините да нанесе удар, Пике застана пред него и му отне топката. После Родри шутира неточно.

Точно преди почивката Алмерия натисна. Сориано намери Родри отдясно и нападателят заложи на страхотен удар от въздуха по диагонала, който обаче бе насочен право в тялото на Виктор Валдес, успял да боксира.

След подновяването на играта "блаугранас" бяха по-дейни и Бартра се опита с неприсъщ за него индивидуален пробив да премине през цялата защита на съперника, но бе спрян.

В 56-тата минута Барса нанесе своя втори удар в мача. Шави задържа много интелигентно пред наказателното поле и изведе Фабрегас отляво. Сеск моментално центрира към малкия пеналт, където от около три метра Адриано успя да засече, разписвайки се за втори път през сезона.

Малко след това Педро отправи силен, но доста неточен удар по земя. Последваха значително по-спокойни минути, в които домакините не си вярваха, а гостите решиха да спестят сили.

Четвърт час преди края на редовното време Фабрегас копна към Адриано, който бе изпреварен. Алексис развинти защитата по десния фланг и пусна към Бускетс, чийто шут бе блокиран. Веднага след това Адриано стреля неточно.

Марк Бартра показа техника в наказателното поле на домакините, когато си спря много добре във въздуха, излъга защитник и намери мрежата, но от външната й страна.

Пет минути преди края на редовното време Родри подаде към резервата Барбоса, който вкара топката във вратата, но попадението правилно бе отменено заради очевидна засада на първия.

В добавеното време на срещата влезлият като резерва Кристиан Тейо бе изведен прекрасно от дълбочина, но оставайки сам срещу Естебан, младият футболист на Барса стреля покрай дясната греда в аут. Малко след това вратарят парира снаряд на Алвеш.

Алмерия - Барселона  0:2

0:1  Лионел Меси - 21'

0:2  Адриано - 56'

Алмерия:  Естебан, Трухийо, Пелерано, Нелсон, Фернандес, Верза (Барбоса - 80'), Тебар, Сориано (Рамон - 62'), Сусо, Видал (Дубарбиер - 65'), Родри

Барселона: Валдес, Бартра, Пике, Адриано, Алвеш, Бускетс, Иниеста (Дос Сантос - 91'), Фабрегас, Педро, Меси (Шави - 29'), Алексис (Тейо - 81')