Гърция записа нова победа на Европейското първенство по баскетбол, след като срази Русия с 80:71.

Елините имаха сериозен аванс в третата част и едва в края Сборная намали пасива си, но така или иначе тимът допусна втора загуба и определено разочарова с представянето си.

Двубоят вървеше равностойно почти до края на първото полувреме. Руснаците водеха с 5 точки след първата част, а в началото на втората дръпнаха и със 7 при 27:20.

Гърците обаче демонстрираха характер и много бързо се върнаха в двубоя. Последното равенство дойде при 34:34 малко повече от 2 минути и половина преди почивката, след което елините нанизаха 7 поредни точки, за да се откъснат напред.

Авансът им достигна до 12 точки в началото на третата част, а малко по-късно и до 15 след кош и фаул на Василис Спанулис. В края разликата бе намалена под 10 точки, но реално победата на Гърция не бе поставена под съмнение.

В друг мач от тази група италианците продължиха със силното си представяне и този път сразиха Турция с 90:75. Пиетро Арадори наниза 17 от своите 23 точки в третата четвърт и помогна на отбора си да дръпне с 19 точки, което бе напълно достатъчно за триумфа.

Скуадрата успя в 54% от стрелбите си от игра и то при положение, че героят от първия мач срещу Русия Луиджи Датоме не успя да отбележи нито точка. Турците тотално разочароваха като изпуснаха 12 от 28 наказателни удара и са пред
отпадане от турнира.

В същото време Литва постигна първи успех, надвивайки в група В Македония със 75:67. Поражението бе второ за македонците. Преди това сърбите взеха нов успех след 77:67 над Босна и Херцеговина.

В група А Белгия приземи Германия след победа със 77:73 след продължение. Германците биха Франция на старта, но сега бяха неприятно изненадани. Петлите пък записаха първи успех след 88:65 над Великобритания. Никола Батум и Тони Паркър приключиха със 17 и 16 точки.