За Локомотив (Пловдив) полусезонът свърши след днешния успех с 4:0 над Добруджа, но не и за треньора Емил Велев.

Тепърва той ще работи по зимната селекция на "смърфовете".

Сега започва по-трудното време. Трябва да се намерят подходящи играчи, да видим какво ще правим и с чуждите футболисти, които имаме в момента. Ще ни чака една тежка подготовка януари месец", каза Велев.

В сряда Локо ще играе контрола с Брестник, а в петък - Раковски. "Искам да видя някои футболисти в игрова ситуация. Набелязали сме такива", коментира Кокала.

"Знаехме, че Добруджа ще иска да играе футбол. Опитахме се да ги натиснем от самото начало. Имахме късмет, вкарахме още в първата минута. Трябваше може би да решим мача още след първото попадение", заяви за самия мач Велев.

"Имахме удобни ситуации и можеше да откажем домакините по-рано. Но стана един бърз динамичен мач. По-добрият отбор победи.
Особено второто полувреме излязохме три-четири пъти срещу вратаря на Добруджа, но се получава понякога малшанс. Но вкарахме втори гол, което беше добре", каза още той.