Барселона записа втора поредна разгромна победа и след 8:0 срещу Депортиво, сега разби с 6:0 у дома Спортинг Хихон, за да остане на върха в класирането и след 35-ия кръг на Примера дивисион.

До средата на второто полувреме каталунците водеха само с 1:0, но след това се развихриха. Реферът отсъди 3 дузпи в тяхна полза, с което те вече имат 19 за сезона, а Луис Суарес във втори пореден мач вкара 4 гола, за да изпревари Роналдо при най-добрите реализатори.

Преследвачите обаче също спечелиха. Атлетико записа нов успех с 1:0, след като се справи с Малага у дома. Попадение на Кореа след почивката бе достатъчно на Дюшекчите, които остават с равни точки с Барса.

Реал имаше най-много проблеми, но също триумфира, за да остане на точка от водачите. Райо поведе с 2:0 до 15-ата минута, а в отсъствието на Кристиано Роналдо, на сцената излезе Гарет Бейл, който с две попадения вдъхнови тима си за пълен обрат до 3:2.

Интересно става и в битката за четвъртото място, защото Виляреал след третия си пореден мач без победа, преднината на Виляреал бе намалена само на 4 точки от Селта. Севиля спечели градското дерби с Бетис, а в дъното нито един от тимовете не успя да постигне успех.

Барселона – Хихон    6:0
1:0 Меси 12’, 2:0 Суарес 63’, 3:0 Суарес 74’ дузпа, 4:0 Суарес 77’ дузпа, 5:0 Неймар 85’ дузпа, 6:0 Суарес 88’

Ейбар – Депортиво    1:1
1:0 Адриан 8’, 1:1 Картабиа 71’

Леванте – Атлетик Б    2:2
1:0 Касадесус 13’, 2:0 Ечеита 68’ автогол, 2:1 Сусаета 88’, 2:2 Сан Хосе 91’

Севиля – Бетис    2:0
1:0 Гамейро 67’, 2:0 Коке 80’

Хетафе – Валенсия    2:2
0:1 Парехо 48’, 1:1 Медран 59’, 2:1 Шчепович 68’, 2:2 Алкасер 84’