Лудогорец и Ботев Пловдив врътнаха реми 0:0 в среща от първия кръг на плейофите в "А" група от първата шестица.

Мачът се игра в Разград, а гостите от Пловдив демонстрираха доста голяма борбеност на терена и успяха да се докопат до важната точка.

Това е и първата издънка на "Орлите" срещу пловдивски отбор през този сезон, след като през редовната кампания тимът взе общо 12 точки срещу Ботев и Локо.

След този мач "Орлите" са лидери в класирането с актив от 48 точки, докато Ботев е на 6-ата позиция с 37 точки.

С тази грешка Лудогорец пропусна да се откъсне на 5 точки от втория в класирането ЦСКА, който допусна грешка срещу Берое.

Срещата започна с добър шанс за домакините и в 4-ата минута Кишада получи топката от Мисиджан, след което отправи удар от чиста позиция, но Стаховяк успя да спаси.

В 12-ата минута Кишада намери Мисиджан, който гърдира топката и преодоля Христов, а след това шутира от няколко метра. Стражът на гостите обаче със страхотен рефлекс успя да спаси.

В 21-ата минута Лудогорец пропусна още едно положение. Този път Абало центрира към вратарското поле, където Кишада бе намерен абсолютно сам срещу вратаря но би в тялото на Стаховяк.

След четвърт час застой на терена и Ботев стигна до положение. В 41-ата минута Барт изчисти топката пред голлинията след удар на Златков, а две минути след това Васев бе намерен от Огнянов непокрит в пеналта, но ударът му бе трагичен.

След почивката играта бе доста накъсана и през първите минути на второто полувреме нямаше никакви положения.

Абало се отчете с далечен удар, който обаче бе уловен от Стаховяк.

Последваха доста скучни минути и битката през тях се водеше в средата на терена.

В 74-ата минута Мишо Александров намери Мисиджан, който пробва центриране в малкия пеналт, но топката излезе в аут.

До края на мача Лудогорец демонстрира изненадващо анемично представяне и не успя да се справи с перфектната защита на Ботев, като по този начин мачът завърши при нулево реми.

ЛУДОГОРЕЦ - БОТЕВ 0:0

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Ангуло, Моци, Барт, Минев, Вандерсон (46 - Марселиньо), Ешпиньо, Златински, Мисиджан, Кишада (46 - Безяк), Абало (74 - М. Александров)

БОТЕВ: Стаховяк, Златков, Филипов, Николов, Христов, Огнянов, Васев (88 - Казаков), Балтанов (93 - Терзиев), Иршак, Цветков (62 - Марин), Чунчуков