Лудогорец разсипа новака Верея с 5:1 при визитата си на стадиона в Стара Загора.

Това стана в среща от 8-ия кръг на родния елит.

Загубата е първа за старозагорци в Първа професионална лига на техен терен.

Мисиджан откри резултата в полза на гостите още в 13-ата минута, а Кафу удвои в 29-ата. Вандерсон направи преднината на разградчани класическа с попадение в 49-ата минута, а след това Кафу вкара втори гол в мача в 68-ата.

Марселиньо направи резила за Верея пълен в 70-ата, но все пак силите на домакините стигнаха за почетно попадение чрез Елиаш, който се разписа от дузпа в 84-ата минута.

След този мач ''орлите'' са 3-и в класирането с актив от 16 точки и мач по-малко, докато заралии са с 10 точки на 9-ото място в класирането.

Тимът си направи и чудесна тренировка преди мача с Пари Сен Жермен на 28-и септември в Шампионската лига.

Разградчани можеха да спечелят и много по-убедително, но няколко пъти играчите им не бяха концентрирани пред вратата на неубедителния за пореден път Иван Караджов.

Все пак още в 13-ата минута Мисиджан се измъкна от ляво и по диагонала вкара за 1:0.

В 22-ата минута Кафу пропусна сам срещу Караджов, но само 7 по-късно резултатът вече беше 0:2 с попадение на същия футболист, който изскочи от дълбочина.

Минута по-късно пък гредата спаси Верея от нов гол, този път след удар на Мисиджан.

Четири минути след началото на второто полувреме Кафу показа колективния дух и подаде на празна врата на Вандерсон, който се разписа.

Кафу се разписа за втори път в 68-ата минута, след като отново излезе сам срещу вратаря, надбягвайки бавната за неговите качества защита на домакините.

Героят за Лудогорец днес блесна с втора асистенция за 0:5, като този път Марселиньо нямаше проблеми да вкара сам срещу вратаря.

Домакините върнаха едно попадение в 83-ата минута от дузпа, реализирана от Елиаш да Силва. Иначе Йордан Минев я предизвика, след като повали влизащия на скорост в наказателното поле Педро Еуженио.

Верея (Ст. Загора)- Лудогорец (Рз) 1:5 (0:2)