Манчестър Юнайтед съсипа Лос Анджелис Галакси с 5:2 в първата си лятна контрола за новия сезон, която се яви неофициален дебют за новите попълнения Виктор Линдельоф и Ромелу Лукаку, които се появиха на терена след паузата.

Мениджъръг Жозе Моуриньо пусна два изцяло различни състава в двете полувремена, а Маркъс Рашфорд беше над всички с двете си попадения до средата на първата част. Маруан Фелайни направи аванса на своите класически малко след това.

Лукаку можеше да вкара малко появата си на игрището, но пропусна, а до края се разписаха Хенрих Мхитарян и Антони Марсиал.

В последните минути 20-кратните шампиони на Англия се отпуснаха и мексиканският национал Джовани Дос Сантос отбеляза два гола в мрежата на резервния вратар на Юнайтед Джоел Перейра.

2:5 Джовани дос Сантос - 88'

Манчестър Юнайтед първо полувреме: Де Хеа, Джоунс, Смолинг, Блинд, Валенсия, Карик, Ерера, Фелайни, Лингард, Мата, Рашфорд

Манчестър Юнайтед второ полувреме: Джоел Перейра, Линдельоф, Байи, Фосу-Менса (Митчел), Дармиан, Туанзабе, Погба, Андреас Перейра, Мхитарян, Марсиал, Лукаку