Иван Иванов се появи в игра като резерва при загубата на Панатинайкос с 0:2 срещу Аякс Амстердам в мач от Лига Европа, след който гърците отпаднаха официално от турнира. "Детелините" са с актив от само една точка кръг преди края, а Стандард Лиеж и Селта са съответно втори и трети в група "G" с по шест след равенството 1:1 помежду си. Холандците пък са сигурни първенци с 13 пункта.

Ласе Шьоне даде аванс на Аякс пет минути преди края на първото полувреме с директен изстрел от пряксвободен удар, когато вратарят очакваше центриране, а пет след началото на втората част Кени Тете покачи на 2:0. Българският национален бранител Иванов се появи в игра в 57-та минута на мястото на бившия играч на Блекбърн - Кристофър Самба, но не успя да помогне на своя отбор да вкара гол.

Коняспор също е аут от Лига Европа, което ще сведе българското участие в плейофите на турнира до минимум, ако няма трансфери в активни отбори през зимата. Турците оставиха Димитър Рангелов на пейката при краха с 0:4 срещу Шахтьор, който остави Коняспор на дъното с една точка. Украинците са с перфектен баланс от 5-0, следвани от Брага с шест точки и Гент с пет след равенство 2:2 в Белгия.

Живко Миланов се очертава да бъде единственият българин в турнира напролет, въпреки че той и неговите съотборници от АПОЕЛ Лимасол отстъпиха с 1:2 на Астана на Станимир Стоилов. Кипърците все пак водят в група "В" с актив от девет точки, следвани от Олимпиакос с осем след равенството на гърците 1:1 у дома срещу Йънг Бойс. Именно това класира АПОЕЛ в следващата фаза на турнира.

Особено интересен се очаква да бъде финалният ден в група "L", където всички отбори са разделени от една точка. Османлъспор води в групата със седем точки след загуба с 1:2 срещу Стяуа в Букурещ, а румънците са последни, но само с точка изоставане от турските си съперници. Със същия актив преди последните мачове са Виляреал и Цюрих, които завършиха наравно 1:1 в Швейцария.

Манчестър Юнайтед ще предизвика истински шок сред феновете си, ако отпадне от Лига Европа. Англичаните победиха с 4:0 Фейенорд като домакини и заемат второ място в група "А", като само загуба срещу Зоря Луганск може да ги остави извън плейофите. Украинците са аут от турнира след поражение с 0:2 от лидера Фенербахче, но Фейенорд все още е само на две точки от Юнайтед.

Гари Родригес, бивш нападател на Левски, завърза интригата в група "J", след като се разписа в добавеното време за победа на ПАОК Солун с 3:2 срещу Фиорентина. Италианците продължават да водят с 10 точки и ще бъдат участници в плейофите, но ПАОК получи шанс да измести Карабах от второто място. Двата отбора са с по седем пункта, като тимът от Азербайджан играе с Фиорентина, а ПАОК - със Слован Лоберец.