Сампдория нанесе втора загуба на Милан през сезона, след като спечели домакинството си от 6-ия кръг на Серия "А" с 2:0.

"Моряците" стигнаха до напълно заслужен успех на стадион "Луиджи Ферарис" и тотално обезвериха 200-та милионната селекция на "росонерите". Без Андрей Гълъбинов Дженоа се срина в последните минути при визитата си на Интер. На "Джузепе Меаца" "нерадзурите" се наложиха с 1:0 с гол в последните минути, а в продължението отчаяните "грифони" получиха два директни червени картона и завършиха срещата с 9 души.

Шампионът Ювентус продължава наказателната си акация и разгроми на "Алианц Стейдиъм" с 4:0 градския съперник Торино. Перлата на "старата госпожа" Пауло Дибала не спира да блести и заби две попадения във вратата на "биковете", които в средата на първото полувреме останаха в намален състав. Наполи също е с пълен актив от 18 точки след 3:2 при гостуването си на новака СПАЛ и за първи път в своята история започва сезона с шест поредни победи.

Рома не позволи сериозно изоставане от лидерите след 3:1 над Удинезе и е на 6 т. зад Юве и Наполи, но и мач по-малко – отложеното гостуване на Сампдория, което най-вероятно ще се играе през декември. Без Александър Тонев пък Кротоне надделя с 2:0 над Беневенто, докато Лацио разби с 3:0 като гост Верона.

Верона – Лацио 0:3
0:2 Иммобиле (24-д, 41), 0:3 Марусич (60)

Сампдория – Милан 2:0
1:0 Сапата (72), 2:0 Алварес (90+1)

Ювентус – Торино 4:0
1:0 Дибала (16), 2:0 Пянич (40), 3:0 Сандро (57), 4:0 Дибала (90+1)

СПАЛ – Наполи 2:3
1:0 Шиатарела (13), 1:1 Инсиние (14), 1:2 Кайехон (72), 2:2 Вивиани (78), 2:3 Гулам (83)

Рома – Удинезе 3:1
1:0 Джеко (12), 240 Ел Шааруи (30, 45), 3:1 Ларсен (90)