Интер победи с 3:2 Милан в голямото дерби от 8-ия кръг на Серия "А". В герой за "нерадзурите" се превърна Мауро Икарди, който заби хеттрик във вратата на "росонерите", за да донесе знаменития успех.

Ден по-рано се изиграха още два вълнуващи сблъсъка в калчото. Наполи продължава с превъзходното си представяне, след като надделя с 1:0 като гост над Рома. По този начин южняците имат пълен актив от точки и вече изглеждат като сериозен претендент за короната на Ювентус.

От своя страна "бианконерите" не успяха да спечелят във втори пореден мач и допуснаха обрат в Торино от Лацио от 1:0 до 1:2. Гостите вкараха попаденията си след почивката чрез обичайния заподозрян Чиро Иммобиле, който поведе в голмайсторската листа, изпреварвайки Пауло Дибала.

В 93-ата минута аржентинският техничар във втори пореден мач профука решаваща дузпа, с която можеше да спаси Юве от първо поражение вкъщи от лятото на 2015 г.

Националът Андрей Гълъбинов вкара втория си гол в Серия "А", след като откри резултата при победата на Дженоа с 3:2 над Каляри.

Сампдория – Аталанта 3:1
0:1 Кристанте (21), 1:1 Сапата (56), 2:1 Карпари (59), 3:1 Линети (68)

Кротоне – Торино 2:2
1:0 Рохден (25), 1:1 Фалке (54), 2:1 Мартела (64), 2:2 Де Силвестри (90+2)

Каляри – Дженоа 2:3
0:1 Гълъбинов (8), 0:2 Тараабт (35), 1:2 Паволети (48), 1:3 Ригони (75), 2:3 Жоао Педро (75-д)

Болоня – СПАЛ 2:1
1:0 Поли (30), 2:0 Саламон (49-авт), 2:1 Антенучи (88)

Интер – Милан 3:2
1:0 Икарди (28), 1:1 Сусо (56), 2:1 Икарди (63), 2:2 Ханданович (81-авт), 3:2 Икарди (90-д)