Славия победи като гост Витоша (Бистрица) с 2:1 в среща от 30-ия кръг от втората фаза за 7-14 място на Първа футболна лига. Така футболистите на Златомир Загорчич са едноличен лидер на върха с 40 точки. Витоша остава на дъното с 9 пункта и без спечелена победа.

Домакините имаха претенции за дузпа още в първите минути, след като при едно центриране топката срещна ръката на Стефан Велков, но съдията Неделчо Гаджалов подмина ситуацията. В 11-ата минута Галин Иванов изведе Ивайло Димитров, който стреля покрай Николай Георгиев за 1:0 в полза на Славия. До края на полувремето "белите" продължиха да бъдат по-активни, но единствените им ситуации идваха след статични положения, които не затрудниха противника.

Девет минути след подновяването на играта резултата бе удвоен. Галин Иванов остана на празна врата след рикошет в Георги Ангелов и не сгреши.

В 83-ата минута Орлин Старокин върна един гол за Витоша Бистрица. Той получи пас от Лъчезар Котев, финтира Момчил Цветанов и прониза Георги Петков. За повече усилията на домакините не стигнаха.

Витоша Бистрица - Славия - 1:2

0:1 Ивайло Димитров 14
0:2 Галин Иванов 54
1:2 Орлин Старокин 83

Витоша: Николай Георгиев, Тодор Гочев, Румен Гьонов, Радко Мутафчийски, Петко Цанков (60-Ангел Стоянов), Георги Ангелов, Орлин Старокин, Даниел Пеев, Лъчезар Котев, Стефан Христов (68-Георги Амзин), Ивайло Лазаров (46-Йордан Върбанов)

Славия: Георги Петков, Андреа Христов, Костадин Велков, Стефан Велков, Омар Абуд, Галин Иванов (58-Момчил Цветанов), Ивайло Димитров, Иван Минчев, Стефан Велев (70-Славчо Шоколаров), Цветелин Чунчуков (77-Георги Йомов), Янис Карабельов