Верея продължава да бъде без отбелязан гол след изиграването на първите пет кръга в Първа професионална лига, след като загуби с 0:1 като домакин на Витоша Бистрица.

Идването на новия треньор Небойша Лекич в старозагорския тим не промени облика му спрямо предходните четири срещи и тимът допусна четвърта поредна загуба, която стана факт след гол на Стефан Христов в 88-мата минута.

В същото време възходът в представянето на Витоша спрямо предния сезон е очевиден и със спечелената точка "тигрите" излязоха на шесто място в класирането със 9 точки. Верея е на последната 14-а позиция с едва 1 точка.

Срещата на "Трейс Арена" не предложи особено интересни моменти и едва ли задоволи високите очаквания на публика и телевизионни зрители.

През първото полувреме най-добрият шанс в мача се откри пред гостите от Бистрица, които можеха да реализират в 33-тата минута. Наско Милев центрира меко от границата на наказателното поле към влизащия на скорост Ивайло Лазаров, но неговият удар с глава се отби от напречната греда.

Във втората част на мача Витоша отново бе по-активният тим и след няколко пропуска пред вратата на Георги Георгиев се стигна до 88-мата минута. Тогава Стефан Христов бе изведен от дълбочина и с удар от малък ъгъл вкара единствения гол в мача, с който донесе третата победа на Витоша от началото на сезона.

Верея - Витоша (Бистрица) 0:1

Голмайстор: 0:1 Стефан Христов 88

Верея (4-2-3-1): Георги Георгиев - Годерзи Мачедзе, Емил Йоргенсен, Денис Василев, Теофилос Коуроупис - Ндомбоу Александер, Сеидина Диара - Билел Малек (90-Милен Танев), Милан Вушорович, Денислав Станчев - Антон Огнянов
Треньор: Небойша Лекич

Витоша (4-2-3-1): Николай Георгиев - Тодор Гочев, Георги Купенов, Радко Мутафчийски, Петко Цанков - Георги Амзин (70-Григор Долапчиев), Лъчезар Котев (90+2 Кристиян Кочилов) - Ивайло Лазаров, Даниел Кутев (58-Анти Рениа), Наско Милев - Стефан Христов
Треньор: Росен Кирилов

Стадион: "Трейс Арена", Стара Загора
Съдия: Станислав Тодоров
Жълти картони: Теофилос Коуроупис, Билел Малек (Верея); Тодор Гочев, Стефан Христов (Витоша)