Дунав записа много важна победа - четвърта от началото на сезона, след като надви Витоша (Бистрица) с 3:0 на Градския стадион в Русе. Така русенци се изкачиха на 10-то място във временното класиране на Първа лига.

Тимът на Людмил Киров започна силно мача и още в шестата минута поведе в резултата. Попадийн пусна дълъг пас към Божидар Васев, a той подаде отлично към Ахмед Ахмедов, който вкара във вратата на Бистрица.

В 10-ата минута комбинация между Кутев и Котев завърши с удар на последния от границата на наказателното поле, но Станислав Антонов от Дунав спаси.

15-ата минута "драконите" вече водеха с 2:0 - Светослав Ковачев получи пас от Коконов, напредна в наказателното поле и с техничен удар преодоля вратаря на гостите Християн Василев.

В 24-ата минута Дунав направи резултата класически. Светослав Ковачев пусна пас по земя към Ахмед Ахмедов, който засече отблизо и вкара своя втори гол в мача.

До края на първата част русенският тим диктуваше играта, като пред Витоша се отвори една добра възможност в 42-ата минута, при която Ивайло Лазаров стреля, но Антонов безпроблемно спаси.

През второто полувреме Витоша се опита да намали резултата, но гостите не успяха да стигнат до чисто положение. В 75-ата минута Четин Садула подаде към Ивайло Лазаров, но ударът му бе неточен и топката мина високо над вратата на домакините. Така Дунав запази преднината си от първото полувреме.

Дунав - Витоша 3:0

Голмайстори: 1:0 Ахмед Ахмедов (6), 2:0 Светослав Ковачев (15), 3:0 Ахмед Ахмедов (24)

Дунав (Русе): Станислав Антонов, Преслав Петров, Мартин Ковачев, Георги Динков, Бранимир Костадинов, Красимир Станоев, Христо Попадийн (85 - Петър Патев), Божидар Васев (60 - Борислав Балджийски), Иван Коконов, Светослав Ковачев, Ахмед Ахмедов (69 - Исмаил Иса)

Витоша (Бистрица): Християн Василев, Тодор Гочев, Даниел Кутев (69 - Иван Вълчанов), Четин Садула, Петко Цанков, Михаил Милчев, Георги Купенов, Григор Долапчиев (78 - Наско Милев), Лъчезар Котев, Ивайло Лазаров, Стефан Христов

Стадион: Градски стадион - Русе
Съдия: Волен Чинков
Жълти картони: Светослав Ковачев, Христо Попадийн, Преслав Петров (Дунав); Тодор Гочев, Ивайло Лазаров, Стефан Христов (Витоша)