Галерия

Славия победи като гост Ботев (Враца) с 3:1 в първа среща от 23-ия кръг на Първа професионална футболна лига.

Домовчийски можеше да открие резултата още във 2-ата минута, но Стериакис изби в корнер. В 6-ата минута Венцислав Керчев бе изпуснат при центриране от фаул и с удар от близко разстояние изведе Ботев напред.

Последваха нови пропуски за домакините, след като Даниел Генов и Домовчийски бяха отразени от стража на "белите". В 38-ата минута защитата на Ботев Враца подцени пас към Радослав Кирилов, който хладнокръвно премина през трима защитници и простреля Красимир Костов за 1:1.

Втората част далеч не бе толкова интересна и двата отбора нямаха чисти положения за гол. Все пак в 78-ата минута Димитър Велковски проби отляво и с хубав пас намери Чунчуков, който от няколко метра не сбърка. При подаването останаха съмнения за засада, но съдията Петър Костадинов и асистентът му останаха безмълвни.

Резервата Владислав Узунов реши всичко в тази среща, след като в 87-ата минута с удар по тревата оформи крайното 3:1.

Ботев Враца - Славия - 1:3

1:0 Венцислав Керчев 6
1:1 Радослав Кирилов 39
1:2 Цветелин Чунчуков 78
1:3 Владислав Узунов 87

Ботев Враца: Красимир Костов, Андреас Васев, Валери Домовчийски (64-Мирослав Будинов), Венцислав Керчев, Георги Вълчев, Даниел Генов, Едгар Тур (83-Симеон Мечев), Ивайло Михайлов, Илия Миланов, Йордан Апостолов, Петър Атанасов (74-Антон Огнянов)

Славия: Антониос Стергиакис, Тейнур Марем, Александър Станисавлевич, Милен Гамаков, Димитър Велковски, Стефан Ашковски (89-Преслав Петров), Славчо Шоколаров (90-Филип Кръстев), Янис Карабельов, Радослав Кирилов, Дарко Тасевски (70-Владислав Узунов), Цветелин Чунчуков