Ботев Враца изненадващо се наложи с 1:0 над Ботев в Пловдив в мач от 25-ия кръг на efbet Лига.

Единствения гол в "Коматево" отбеляза Валери Домовчийски още в 10-ата минута. С успеха гостите събраха 22 точки и се намират на 12-то място в класирането.

"Канарчетата" пък са на 8-ма позиция с 30 т. и нямат победа за първенство в пет поредни мача. В сряда Ботев Пловдив приема ЦСКА в първа 1/2-финална среща за Купата на България. Именно този турнир е приоритетната цел на отбора.

Гостите поведоха още в 10-ата минута. Тогава Петър Атанасов центрира в наказателното поле и Валери Домовчийски с хубав плонж матира Янко Георгиев - 1:0 за врачани!

През втората част Ботев не успя да упражни натиск, а ударите отново не намираха очертанията.  В 68-ата минута вратарят на гостите Красимир Костов не изчисти добре и това позволи на Антонио Вутов да стреля, но стражът все пак изби. После Филип Филипов също опита късмета си, но засече неточно с глава.

До края Неделев намери с пета Александър Тонев, който нахлу в наказателното поле и се озова на чиста позиция, но мощният му шут мина над напречния стълб. До края гостите удържаха и спечелиха с 1:0.

Ботев Пловдив - Ботев Враца 0:1

Голмайстор: 0:1 Домовчийски (10)

Ботев Пловдив: 1. Янко Георгиев, 2. Джонатан Перейра, 11. Иван Бандаловски, 25. Станислав Работов, 28. Филип Филипов, 18. Радослав Терзиев, 23. Димитър Тонев, 8. Тодор Неделев, 7. Александър Тонев, 20. Фабио Бурбано, 10. Антонио Вутов

Ботев Враца: 33. Красимир Костов, 24. Алассане Н Диайе, 4. Ангел Лясков, 11. Андреас Васев, 30. Валери Домовчийски, 37. Венцислав Керчев, 18. Илия Миланов, 5. Петко Ганев, 10. Петър Атанасов, 88. Том, 28. Христо Златински