Дунав Русе и Арда Кърджали завършиха 0:0 в първия мач от съботната програма на българската efbet Лига.

В трети двубой от 25-ия кръг двата тима имаха спешна нужда от победа за самочувствие и точки, но не успяха да си отбележат.

В герой се превърна вратарят Благой Макенджиев, който спаси Дунав на няколко пъти и практически остави Арда извън битката за първата шестица.

Дунав остава на предпоследно място и е в серия от девет двубоя без победа. "Драконите" дори обмисляха да бойкотират срещата заради неполучени заплати.

Спас Делев беше отказан от вратаря на домакините в деветата минута, а после Иван Коконов направи страхотен пропуск от границата на вратарското поле.

Половин час след началото на мача Светослав Ковачев намери Румен Руменов, който пусна за Коконов, но Макенджиев спаси.

Десетина минути след почивката Макенджиев отново блесна със страхотен рефлекс, отказвайки Радослав Василев.

Към края на мача гостите вкараха гол чрез резервата си Ахмед Осман, но попадението правилно бе отменено заради тънка засада.

Дунав - Арда 0:0

Дунав: 21. Благой Макенджиев, 11. Диян Димов (к), 22. Михаил Милчев, 5. Любен Николов, 4. Петко Цанков, 18. Александър Исаевски, 7. Ивайло Лазаров, 10. Фернандо Енрике, 8. Свилен Щерев, 94. Юлиан Ненов, 99. Стефан Христов;

Арда: 91. Николай Банков, 21. Мaртин Костадинов, 25. Матеус Леони, 4. Милен Стоев, 71. Пламен Крумов (к), 17. Иван Коконов, 27. Емил Мартинов, 19. Румен Руменов, 98. Светослав Ковачев, 99. Радослав Василев, 7. Спас Делев;