Миньор изигра ролята на палача за Сливен на Йордан Лечков. В мач от последния 30-ти кръг на футболното ни първенство "чуковете" победиха с класическото 3:0 като гости.

Така "войводите" завършиха сезона на последно място в "А" група и през следващия сезон ще се подвизават във втория ешелон.

Сливен игра в елитното първенство последните три сезона, след като влезе в "А" група през пролетта на 2008 г.

Гостите от Перник поведоха с ранен гол. Още в осмата минута Томислав Павлов остана непокрит от защитата на домакините и откри резултата.

В 55 минута вратарят на Сливен направи фатална грешка, която позволи на Костадин Аджов на празна врата да направи резултата 0:2.

Класическата победа оформи отново Павлов. В 66 минута той бе безпощаден и заби втория си гол в мача за 0:3.