Световният шампион във Формула 1 и лидер в класирането през настоящия сезон Себастиян Фетел също се "записа" в списъка на световните шампиони, които са катастрофирали в един от най-опасните завои в календара.
Германецът се заби в "стената на шампионите" на пистата "Жил Вилньов" в Канада, по време на първата свободна тренировка вчера.
На същото място са се удряли и други много известни пилоти, които въпреки солидния си опит и спечелени световни титли, също като Фетел не са успявали да се справят с коварната отсечка и са се забивали в стената.
Деймън Хил, синът на Жил Вилньов - Жак, Михаел Шумахер, Дженсън Бътън - всички те са се "разписвали" на стената. Общо "10 световни титли" не са пропускали "стената на шампионите". За щастие на всички - без сериозни последствия.
В опит да вземе левия завой, Фетел изпусна от контрол своя Ред Бул и се удари в стената, като повредата по колата няма да му създаде проблеми за участие в състезанието в неделя.
Това е вторият подобен инцидент за Фетел, след като се удари и на пистата в Турция, пак по време на първата свободна тренировка.
Тогава Фетел завърши уикенда по шампионски - спечели пол-позишън и размаза конкуренцията по време на състезанието.

Хороскоп за 7 декември: Добри новини за Телците, Козирозите да контролират емоциите си
Силно земетресение удари Гърция
Зрелищни победи на SENSHI 29: Лорито нокаутира Александру Веленчук, Бендон триумфира в KWU Full Contact
Песков: Посланията в стратегията на Тръмп за САЩ контрастират с подходите на Байдън
Какво представлява диетата „планк“ – една от най-популярните рестриктивни диети
Нумерологична прогноза за 8 – 14 декември
Как Грузия се превърна в задната врата на Русия
BMW превъртя играта: Тествахме новото iX3
Най-бързата кола на XX век беше продадена за над 25 милиона долара
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Топ 10 на най-устойчивите на ръжда коли на старо
Защо Усик отказа битката с Уордли? Обявиха причината
Едуард Алексанян прегази Мариус Мунтеану и направи успешен дебют при най-тежките на SENSHI 29
Али Юзеир нокаутира Карим Мабрук в първия рунд на SENSHI 29
Неприятна травма прекрати битката между Янис Стофоридис и Декстър Суис на SENSHI 29
Хранителен режим при Хашимото
Стартират нови национални програми за скрининг на колоректален и цервикален рак
Защо корейското кимчи е полезно за имунната система?
Инфекция с Campylobacter при деца – как да я разпознаем?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар