Петра Квитова спечели 125-то издание на най-престижния и значим тенис турнир в света – Откритото първенство на Великобритания по тенис – Уимбълдън.
Във финалния двубой днес младата чехкиня надигра с 6/3, 6/4 Мария Шарапова и така записа със златни букви името си в историята на аристократичната игра.
Но коя всъщност е Петра Квитова?
За съжаление приятелите на тениса в България вече добиха впечатление от русокосата чехкиня, с победата й на четвъртфиналите над първата ни ракета Цвети Пиронкова.
Още тогава мнозина забелязаха, че успее ли Квитова да изчисти играта си от непредизвиканите грешки трудно някой би е се противопоставил успешно, както всъщност и се развиха събитията на “Ол Инглънд клъб”.
Петра Квитова е родена в Биловец, Чехия, на 8 март 1990 година, няколко месеца преди нейният идол Мартина Навратилова да спечели последната си, девета, титла от Уимбълдън.
Първите стъпки в тениса ги прави благодарение на баща си – Иржи, който по професия е учител.
От 2006 година е сред професионалистките, като още в първата си година печели две титли от календара на международната тенис федерация (ITF).
През 2007 година в Стокхолм прави своя дебют в турнир от веригата на WTA, където в първи кръг губи от Домаховска, а 2 години по-късно завоюва и първата си титла – в Хобърт.
2011 година определено най-успешната в досегашната кариера на 21-годишната Квитова. През януари триумфира в Бризбейн на твърда настилка, месец по-късно печели и супер турнира от категорията “Премиер” в Париж, на закрито, в края на април триумфира на клей в Мадрид, а днес стигна върха – на свещената трева в Лондон.
Самата тя не веднъж е заявявала, че винаги се е възхищавала на тенисистки като Навратилова и Новотна, а от сега действащите й колеги е фенка на Федерер.
Обича да похапва спагети и суши, слуша поп-музика, интересува се от баскетбол и волейбол, любимият й град е Мелбърн.

Ивайло Мирчев е бил нападнат след спор за паркиране
ЦСКА получи още билети за финала за Купата на България
Внимание, шофьори: Ограничения и ремонти блокират ключови пътища около София
Обедна емисия
Полицията с допълнителни действия за охрана на Вечното дерби
Мирчев за инцидента: Нито някой ме е бил, нито аз съм бил някого
Море 2026 г.: Фрапе - 3€, комплект чадър и шезлонг достигат 23€
КЗК обвини 7 фирми в картел при доставка на болнична храна и на машини за добив и строителство
Провали ли се наистина електромобилът?
Zeekr стъпва на българския пазар с първи официален дилър
Mercedes-AMG показа купе за 1 милион евро
Lamborghini показа специална версия на Revuelto
Безпощаден: Стефан Стефанов е полуфиналист на Евро 2026
Красимир Инински: В София стартираме новите тенденции в европейския бокс
Виктор Колая преди SENSHI 31: „Бойните умения са като оръжие, трябва самоконтрол“
Четирима българи в битка за медали днес в Сърбия
Какво помага при колики?
Фондация „Нашите недоносени деца“ представя Харта на малките герои
Как се извършва лечението на RSV инфекция при бебето
Катя Ивкова: Специалистите по здравни грижи заслужават достойно представителство в Световната здравна асамблея догодина
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар