Аржентинецът Хуан Мартин Дел Потро не изключва победа срещу бившия световен номер 1 Роджър Федерер в предстоящия двубой между двамата от турнира в Синсинати.

Очаква се от 18:00 часа българско време дългучът да се изправи срещи ФедЕкспрес в ожесточен сблъсък, от който ще зависи кой ще премине в третия кръг на надпреварата.

Самият Дел Потро премина доста лесно първия кръг на турнира, тъй като при 4:1 в своя полза неговият противник Андреас Сепи се отказа, заради проблеми.

"Може би, ако имам добър ден, мога да изненадам Роджър. Не е изключено да го победя. Вече съм го правил два пъти. Защо да не го направя и още веднъж?", коментира Дел Потро.

"Знам как да играя срещу Федерер, но въпреки това той е фаворит. Все пак тук си говориме за едно велико име в тениса", каза още той.

"Честно казано влажният климат ми пречи донякъде, защото при такова време чувствам болки в китката. Въпреки това обаче това едва ли ще ми попречи да се изправя срещу Фед. Мачовете срещу него винаги са били специални, сега очаквам също да е така. Ще трябва да играя перфектно, за да успея да стигна до успех", отбеляза дългучът.

"Доволен съм от победата ми над Андреас Сепи, играх добре. Да, наистина, мачът бе доста кратък, тъй като противникът ми се отказа. Аз обаче показах за това време хубави неща на корта, особено моя форхенд. Ударите ми определено се получаваха", завърши гаучосът.