Титулярният страж на българския национален отбор по футбол Николай Михайлов отправи остри нападки към българските медии в своя официален сайт.
"През последните 6 години съм чувал за себе си какви ли не определения, обиди и квалификации. Наричали са ме с думи, на които дори и не съм обръщал внимание, но никога не бяха казвали за мен, че съм ''продукт''. Трябва да разочаровам определени журналисти, никога не съм бил и няма и да бъда PRодукт", отсече Ники Михайлов.
"И се радвам, че никога няма да се запозная с тях лично, за да проверят сами, дали думите им отговарят на истината. В България обаче всеки може да си казва и пише каквото иска. Тук всички разбираме от всичко и най-вече от футбол. На мен обаче ми омръзна всевъзможни драскачи да се упражняват на мой гръб, да си съчиняват сензации и да си продават заглавията."
"В България има спортни журналисти, с опит и знания, които си разбират от работата, но и такива, които по-скоро трябва да я сменят. Аз наистина, нямам никакво намерение повече да толерирам хора, които не уважават усилията на спортисти като мен. Статиите им показват само едно: Те не заслужават моето внимание."
"Отказвам категорично да говоря пред такива журналисти. Съжалявам, че в България, когато помагаш на някой, други пишат, че си правиш пи-ар. Съжалявам, че вместо да помагат, определени хора могат само да критикуват. Колко по-известен да искам да стана? Аз имам самочувствието на човек, който е достатъчно успял за своята възраст и имам амбициите да продължавам да го правя."
"Да, животът ми извън България ме промени, но не вестниците ме направиха "Вратар номер 1" на Холандия. Не те имаха над 15 сухи мрежи през изминалия сезон. Когато фактите говорят, и боговете мълчат."
"Много рядко чета вестници, не се интересувам какво и къде пише за мен, но очевидно чашата този път преля. И ако някой си мисли, че ''лъскането'' на имиджа ми ще спре, жестоко се лъже."
"Дори напротив, сега съм още по-амбициран да помагам на много повече хора. Пък ако ще с мегафони да викат, че Ники Михайлов си прави пи-ар. Мога да давам парите си както и където намеря за редно и не дължа обяснения на никой."
"Благодаря за "отношението'" на всички, които пишат глупости за мен. Аз обаче продължавам да бъда най-скъпоплатеният трансфер на български вратар, а те кои са? Не искам да мисля, че в България злобата е над всичко, а отстрани изглежда така."
"Щом за някой съм "леке", аз не виждам какво мога да си кажа с него. Извинявайте, че бях на 16 години и неготов за европейски футбол. Да не забравяме, че вие журналистите се опитахте да ме ''убиете'', но не успяхте, а това, което не ни убива, ни прави по-силни. На моята улица винаги ще свети лампа, за вашата обаче не съм сигурен", завърши Михайлов.


Около 30 са живите родственици на Васил Левски по линия на сестра му Яна
Цените на имотите: Пазарът се охлажда, но няма признаци за срив
"ПромениКартинката" показва цената на един фас, хиляди декари земя изчезват за минути
"Мишлен" в София: Качествена храна, нямаме генерален проблем с обслужването - какво не ни достига
Мантинелите у нас: избираме евтиното, плащаме скъпо с животи
Велислава Петрова: Не е поеман никакъв ангажимент за участие в "Коалицията на желаещите"
Димът от горските пожари може да премести финала на Мондиала
Знаме на СССР, летяло до Луната, бе продадено за 80 000 долара
Geely представи идеалния задвижващ агрегат за леки автомобили
В тази държава всички коли са бели, а дизелът за чужденци е 5 евро
Шеф на Mercedes обяви електромобилите на марката за „катастрофа“
ЕС въвежда още промени в техническите прегледи
Джей Опетая ще бъде част от голямата галавечер Гарсия – Бен в Лас Вегас
Анди Руис се завръща на ринга с голяма цел: Иска отново да стане световен шампион
Камару Усман разкри защо не се стигна до битка с Ислам Махаче
Джъстин Гейджи не иска реванш с Пади Пимблет: Не сме обречени да се бием отново
Мъждрян – противовъзпалително, антиоксидантно и леко слабително растение
МЗ подкрепи централизираните покупки на скъпоструващи лекарства
Комисията по здравеопазването не подкрепи предложението за по-високи заплати на медиците
Финансовата комисия отхвърли ключови промени в бюджета на НЗОК
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар