В началото на тази седмица австралийският таблоид “The Sun” публикува информация, според която бившата световна номер едно Мартина Хингис планира да се включи на Олимпиадата в Лондон, като участва в турнира на смесените двойки заедно с Роджър Федерер.
Нещо повече, колегите от Австралия заявиха, че третото голямо завръщане на фамозната швейцарка ще е малко по-рано - на Аустрелиън опън през януари 2012г.
Източници близки до Хингис обаче категорично опровергават тази новина. В действителност в Мелбърн швейцарката ще участва само в “Турнира на легендите”, в който се играят демонстративни мачове, а най-добрите тенисисти в света показват своето “неостаряващо” майсторство от най-висока класа.
Впрочем никой не отрича факта, че Хигинс и Федерер са обсъждали възможността за съвместно представяне на Олимпиадата догодина, но участието им заедно на най-големия спортен форум не изглежда толкова просто.
За да се случи това Мартина трябваше значително по-рано да се завърне в игра и да се опита да събере необходимите й рейтинг точки, които да й позволят да се включи в състезанието в Лондон.
Припомняме, че родената в Кошице 30-годишна Мартина Хигинс още през февруари 2003г. обяви, че слага край на професионалната си спортна кариера, но две години по-късно се завърна отново. През ноември 2007г. тя беше уличена в употреба на кокаин, след което окончателно се отказа от тениса.

Кметът на "Люлин" на спешна среща с Терзиев за боклука: "Превръща се в бедствие"
Рецепта за кейк с фурми и банани
Кармични уроци според месеца на раждане
Хиляди банани "заляха" Съсекс след инцидент с товарен кораб
Опера на Мориконе се появи на бял свят 30 г. след написването й
Два труса поред стреснаха Турция
Зони и такси за паркиране - как е уредено в съседните ни страни
В последния кръг: Сантос и Неймар се спасиха от изпадане
Новият Mercedes-Benz GLB получи радикален дизайн и технологии
Как да използваме Google Maps без интернет
Repsol направи розово гориво за всички автомобили
Ландо Норис е новият шампион във Формула 1
Мераб Двалишвили призова за трилогия с Пьотр Ян след загубата на UFC 323
Четири български победи и шест нокаута белязаха SENSHI 29
Алешандре Пантоя с първо изявление след ужасяващата контузия на UFC 323
За втора поредна година Митко Божанов и Зарина Иванова заслужиха високо призвание
Откриха първия единичен ген, който директно причинява психични заболявания
Еластография на панкреаса – ултразвуково изследване за ранно откриване на болести на панкреаса
Хранителен режим при Хашимото
Стартират нови национални програми за скрининг на колоректален и цервикален рак
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар